Od piątku 15 września można głosować na projekty w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. Wrocławianie zdecydują, na co wydać 25 mln zł. Głosowanie trwa do 2 października a wybierać można spośród 372 pomysłów.

Od lat jednym z największych atutów naszego miasta są jego mieszkańcy. Aktywni, zaangażowani, kreatywni. To z myślą o nich uruchomiliśmy Wrocławski Budżet Obywatelski – narzędzie, dzięki któremu mogą zmieniać swoją najbliższa okolicę czy osiedle – a przede wszystkim Wrocław – mówi prezydent miasta Rafał Dutkiewicz.

W piątej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego do podziału jest 25 mln zł. Z tych funduszy 21 mln przydzielono 14 rejonom (po 1,5 mln zł na rejon), na które podzielono Wrocław. Pozostałe 4 mln zł to pieniądze na projekty ogólnomiejskie.

Jak głosować?

Głosować można jednorazowo na maksymalnie 4 projekty. Wybieramy dwa (albo mniej) projekty ogólnomiejskie – bez względu na kwotę. Pozostałe 2 głosy to projekty – jeden duży do 750 tys. i jeden mały do 250 tys.

Głosując na projekty rejonowe głos można oddać na dwa projekty z różnych rejonów przy czym nie ma znaczenia w jakim rejonie mieszkamy.

Listę projektów znajdziecie: TUTAJ

Głosować możecie: TUTAJ

 

 

Mat. WBO 2017