W związku z niepewną sytuacją branży weselnej, która wynika z zakazu organizacji wesel, jej przedstawiciele postanowili zabrać głos i pokojowo, zamanifestować swoje niezadowolenie.

Protest branży weselnej we Wrocławiu odbędzie się w środę 3 lutego o godz. 12:00. Strajkujący spotkają się na na Placu Solidarności 1/3/5, tuż obok biura poselskiego Prawa i Sprawiedliwości.

Organizatorzy wydarzenia apelują:

Drogie koleżanki i drodzy koledzy z branży weselnej! Z niepokojem patrzymy na kolejne luzowanie obostrzeń narzucanych przez rząd, pod kątem rozpoczęcia sezonu weselnego 2021. W roku 2020 wielu z nas pracowało tylko kilka miesięcy albo prawie wcale. W tym roku brak poczucia bezpieczeństwa Młodych Par oraz brak jasnych komunikatów od strony rządzącej nie napawają optymizmem. Dlatego chcemy zrobić wszystko by nie dopuścić do sytuacji z zeszłego roku. Chcemy godnie żyć i pracować. Mamy rodziny, zobowiązania finansowe, kredyty, podpisane umowy i pobrane zadatki. Kolejnego 3 miesięcznego sezonu branża weselna po prostu nie przetrwa.

Protestujący zgromadzą się pod siedzibą PiS, by wspólnie i pokojowo zamanifestować swoje niezadowolenie związane z ich obecną sytuacją oraz brakiem informacji odnośnie przywrócenia normalnego funkcjonowania branży weselnej oraz by przedstawić postulaty posłom opcji większościowej.

Tekst: CWC
Foto: M. Glos