Święta to nie tylko czas otrzymywania prezentów, ale też obdarowywania nimi innych. Dlatego już w sobotę (3 grudnia) od godz. 11.00 do godz. 18.00 wrocławskie Stowarzyszenie Grupa z Pasją oraz Aleja Bielany zapraszają do udziału w akcji szycia poduszek dla amazonek „Serce od serca”.

„Serce od serca” to ogólnopolska inicjatywa, polegająca na wspólnym szyciu poduszek, które wspomagają proces rehabilitacji kobiet po mastektomii. Na terenie Alei Bielany staną specjalnie przygotowane stoły z maszynami, przy których każdy będzie mógł uszyć poduszkę w kształcie serca, a następnie ją wypełnić. Nie trzeba mieć ze sobą materiałów, te zapewniła IKEA. Wszystkie poduszki przekazane zostaną do Dolnośląskiego Centrum Onkologii.

Kształt poduszki ma duże znaczenie. Umieszczane pod pachą, przyspieszają proces gojenia się i wspomagają zanik powstałych po operacji obrzęków i opuchlizn. Minimalizują także urazy i zmniejszają napięcie barku. Przede wszystkim jednak mogą być symbolem wsparcia dla kobiet, podejmujących walkę z chorobą, a także prezentem świątecznym, który wywoła uśmiech na ich twarzach.

Akcja ma na celu zarówno wsparcie amazonek z Dolnego Śląska, ale też zwiększenie świadomości chorób onkologicznych. Dlatego też w dniu wydarzenia na parkingu przed Aleją Bielany stanie cytobus, w którym kobiety będą mogły bezpłatnie się przebadać.

Inicjatywę objęła Matronatem Wrocławska Rada Kobiet.

Akcja: „Uszyj z nami serce od serca”
Kiedy: sobota 3 grudnia, 11.00-18.00
Gdzie: Aleja Bielany, Plac przed TK Maxx

 

Foto: Facebook/Projekt Serce od Serca