DRUKARSKA 56 – nowy projekt apartamentowy na Krzykach Wrocławskie Krzyki plasują się najwyżej w wielu rankingach najchętniej wybieranych lokalizacji do zamieszkania w stolicy Dolnego Śląska. Wolnych działek pod zabudowę mieszkaniową w bliskiej odległości od centrum, na południe od Starego Miasta, jest już jednak niewiele. Szczególnie tych atrakcyjnie położonych, oddalonych zaledwie 5-10 minut spacerem od parku, w pobliżu centrów biznesowych czy handlowych.

Centralna dzielnica biznesowa Wrocławia

Magistrat, w długookresowym planie rozwoju miasta, ujął okolice Dworca Głównego PKP oraz oś wzdłuż ul. Powstańców Śląskich jako jedne z głównych obszarów biurowych Wrocławia. Zgodnie z tą koncepcją, właśnie tutaj, w pobliżu Sky Tower, Arkad Wrocławskich, Centrum Południowego rozwija się wrocławski Central Business District (CBD). Równolegle do budowy inwestycji typowo biurowych powinny pojawiać się inwestycje mieszkaniowe dogęszczające lub uzupełniające zabudowę tej części miasta – zgodnie z ideą 15-minute city – czyli koncepcji, w myśl której do większości na co dzień uczęszczanych miejsc takich jak praca, szkoła czy np. urząd można dotrzeć w kwadrans od swojego adresu zamieszkania – najlepiej pieszo lub rowerem.

„15-minutowe miasto” z Drukarskiej

Drukarska to kameralna, usytuowana nieco z boku głównych arterii, w pobliżu rozległych terenów zielonych, dobrze znana wrocławianom ulica. Tu zlokalizowane są dwa rozpoznawalne obiekty: najdłuższy budynek w mieście – tzw. Mrówkowiec oraz prestiżowa szkoła International Primary School, a tuż za rogiem także kampus Uniwersytetu Ekonomicznego. Gdyby zatem rozpatrywać 15- minutowe miasto, za centralny punkt obierając Drukarską, znajdziemy tu wszystko co potrzebne jest do wygodnego życia: Parki Skowroni i Południowy, Wzgórze Andresa, Aquapark, kilka szkół różnego szczebla, uczelnie, biura oraz bliskoś ć centrum, w zasięgu maksymalnie kwadransa – spacerem, pieszo lub samochodem.

Uzupełnienie zabudowy ulicy – nowy projekt OKRE Development 

U zbiegu ulic Drukarskiej i Sztabowej, w miejscu dawnego Domu Studenckiego Oaza, od wielu lat  planowana była zabudowa mieszkaniowa. OKRE, które buduje już w mieście projekty  Wyszyńskiego 56 i Witolda 3840, nabył tę działkę w 2019 roku i zaplanował tu apartamentowiec  DRUKARSKA 56. W inwestycji projektu pracowni architektonicznych Wilki Design i NASZA  wybudowanych zostanie 75 apartamentów. Zaprojektowana struktura słupów i balkonów tworzy  galerię otaczającą budynek, nadając jego elewacji wyjątkowy, przestrzenny charakter. Na dachu  będzie znajdował się dostępny dla wszystkich mieszkańców taras, a pod budynkiem –  dwupoziomowy garaż.

Elementem wyróżniającym projekt będzie reprezentacyjna strefa wejściowa. Lobby oraz wjazd do  garażu wypełnią płaskorzeźby autorstwa Paula Bika – polskiego artysty, na co dzień mieszkającego i tworzącego w Mediolanie.

Fakturowane ściany w technice reliefowej  wewnątrz hallu oraz przy rampie garażowej tworzyć będą jedną kompozycję, wyeksponowaną dzięki zastosowaniu wielkoformatowego przeszklenia. Z poziomu ulicy widać będzie zatem nie tylko hol wejściowy, ale i wewnętrzny, wypełniony zielenią dziedziniec inwestycji DRUKARSKA 56. Okolica zyska także nowe miejsca handlowo usługowe – w parterze zaplanowano bowiem 5 lokali o takim przeznaczeniu. Teren pod budowę został przygotowany kilka tygodni temu, a w najbliższym czasie rozpoczną się właściwe prace budowlane. Koniec realizacji  inwestycji spodziewany jest w 2023 roku. Ceny apartamentów rozpoczynają się od 10 500 zł/m2.

Foto: Mat. prasowy