Liczba mieszkańców Dziedzińca i Rancza, wchodzących w skład ogrodu zoologicznego, znacznie wzrosła w ostatnim czasie. Wszystko dlatego, że w okresie od marca bieżącego roku urodziły się tam 42 młode. Mowa głównie o koźlętach i jagniętach, które można już podziwiać z bliska, odwiedzając zoo.

– Jako pierwsze okociły się trzy owce Jakuba, które wydały na świat łącznie 4 jagnięta: dwie owieczki i dwa baranki. Jedno młode karmione było z butelki trzy razy dziennie. Jako następne przyszły na świat kozy karłowate. Na Ranczu w zagrodzie koni przyszła na świat Askania, źrebię rasy haflinger. Jej rodzicami są Arleta i Silver. Otrzymała imię nawiązujące do nazwy rezerwatu Askania Nova na Ukrainie – informuje Zoo Wrocław.

W zeszłym roku na świat parzyło 45 młodych, natomiast tegoroczna liczba narodzin ma być jeszcze wyższa, ponieważ w najbliższych tygodniach urodzić ma się jeszcze kilka maluchów.

Pracownicy zoo przypominają, że w ogrodzie zoologicznym można karmić wyłącznie zwierzęta z Dziecińca, a specjalny granulat znajduje się w specjalnych automatach. Granulat to pełnowartościowe pożywienie i jedyny pokarm, który można podawać zwierzętom w Dziecińcu. Należy pamiętać również o tym, by nie podnosić jagniąt i koźląt. Maluchy powinny stać na ziemi.

 

Foto: Zoo Wrocław