W Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym im. T. Marciniaka we Wrocławiu zakończył się remont pomieszczeń, na terenie których już wkrótce uruchomiony zostanie nowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dziecięcej. Koszt zakupu sprzętu medycznego oraz adaptacji sal szpitalnych to niemal 3,5 mln złotych. Inwestycję sfinansował Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Dzieci jest już gotowy. Składa się z 4 stanowisk intensywnej terapii dla pacjentów w różnym wieku – od niemowląt po nastolatki ( od 0 do 18 roku życia). Będzie się nimi zajmował zespół anestezjologów dziecięcych (niektórzy mają dodatkowo specjalizację z pediatrii czy medycyny ratunkowej) oraz pielęgniarki anestezjologiczne i panie salowe. Szefem oddziału jest Jarosław Majda, anestezjolog dziecięcy – informuje Szpital im. Marciniaka.

Jak informuje Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, wsparcie ochrony zdrowia na Dolnym Śląsku jest dla Samorządu Województwa bardzo istotne, dlatego też w 2023 roku na ten cel przeznaczone zostanie ponad 305 mln złotych z budżetu województwa.

 

Foto: mat. Szpital im. Marciniaka