Na terenie Młodzieżowego Centrum Sportu przy ulicy Niepodległości powstał pumptrack. Projekt został zgłoszony w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2021 pod nazwą „Dobra Pumptrack”. Zagłosowało na niego ponad 2600 mieszkańców, dzięki czemu zakwalifikował się do realizacji.

Brak dostępu do urozmaiconego i ogólnodostępnego zaplecza sportowo-rekreacyjnego dotyka bardzo dużą liczbę okolicznych mieszkańców. Dotychczasowe miejsca na osiedlu, które zostały stworzone do tego rodzaju aktywności, są przetłoczone oraz niewystarczająco dostosowane do oczekiwań mieszkańców. Poprzez deficyt tej infrastruktury lokalni mieszkańcy zmuszeni są do rezygnacji z aktywności fizycznej – tak brzmiało uzasadnienie projektu zgłoszonego w ramach WBO.

Ostatecznie na Zakrzowie powstał obiekt przeznaczony do jazdy na rowerze, deskorolce, hulajnodze i rolkach. Na torze dostępne są m.in. 6 zakrętów, 42 muldy, 6 stolików i 12 łączników. Powierzchnia stworzona jest z materiału antypoślizgowego. Obiekt mieści się przy rzece Dobrej – stąd nazwa „Dobra Pumptrack”.

Inwestycja kosztowała 500 tysięcy złotych.

 

Foto: mat. MCS Wrocław