Ogólnopolski protest rolników rozpoczął się w poniedziałek (9 lutego), a zgodnie z zapowiedziami uczestników zakończy się dopiero 19 lutego. We Wrocławiu największe utrudnienia występują w północnej części miasta, jednak w poniedziałek rolnicy zablokowali również Wschodnią Obwodnicę Wrocławia, przez co tworzyły się ogromne korki. Kulminacja protestu przewidziana jest na najbliższy czwartek (15 lutego).

W poniedziałek (12 lutego) największe korki tworzyły się w następujących lokalizacjach:

  • al. Jana III Sobieskiego we Wrocławiu – na wysokości restauracji KFC – na jezdni w obu kierunkach,
  • Wschodnia Obwodnica Wrocławia – od ronda w miejscowości Kiełczówek przez rondo Popiełuszki do ronda w miejscowości Łany,
  • przy węźle Drogi Wojewódzkiej nr 372 i Drogi Wojewódzkiej nr 368.

Kolumna ciągników przemieszczała się również pomiędzy Bielanami Wrocławskimi a Tyńcem Małym, powodując spowolnienie ruchu.

Kulminacja protestu

Na ten moment rolnicy nie zamierzają kończyć protestu, a kulminację swoich działań zaplanowali na najbliższy czwartek (15 lutego). Wtedy też wjadą ciągnikami do centrum Wrocławia i zablokują miasto.

Zgodnie z informacjami umieszczonymi w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Wrocławia, organizatorzy protestu zgłosili na 15 lutego dwa zgromadzenia:

  • godz. 10:00-17:00 – przed Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej we Wrocławiu przy ul. Widok 10
  • godz. 10:00-15:00 – przejazd rolników przez centrum miasta
    trasa: Dom Europy, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej, ul. Widok 10 – ul. Kazimierza Wielkiego – ul. Oławska – Plac Społeczny – Dolnośląski Urząd Wojewódzki, Plac Powstańców Warszawy 1

Przypominamy, że poprzez protest rolnicy wyrażają swój sprzeciw wobec wdrożenia unijnego „Zielonego Ładu” i ograniczeniom handlu zwierzętami w Polsce. Domagają się również unormowania handlu z Ukrainą.

 

Foto: mat. Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia