Przy ul. Hermanowskiej na Kuźnikach pojawi się nowe centrum rekreacyjne przeznaczone dla… małych piratów.

Na wybudowanym wzniesieniu stanie statek „Walkiria” i wieża widokowa z bocianim gniazdem. Zarząd Zieleni Miejskiej wybrał wykonawcę, który zbuduje Kuźnię Piratów za ok. 600 tys. zł.

 

Zagospodarowanie terenu zielonego przy górce na Kuźnikach to pomysł mieszkańców osiedla, którym brakowało ogólnodostępnego miejsca rekreacji. Projekt budowy placu zabaw zgłosili w ramach poprzedniej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. 

 

Plac zabaw zbuduje spółka Park-M ze Starego Sącza. Projekt pirackiego placu zabaw jest już gotowy. Wrocławianie zaczną korzystać z nowych atrakcji wiosną przyszłego roku. Plac będzie okrągły i ma imitować Wyspę Skarbów z Wieżą Piratów na niewielkim wzniesieniu oraz morską zatoką z zacumowanym Statkiem Piratów – główną atrakcją dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 14 lat. Statek „Walkiria” składa się z trzech części: dziobu, rufy oraz części środkowej.

Jest wyposażony w tor przeszkód, który prowadzi do ukrytego skarbu oraz w siatki i uchwyty wspinaczkowe na burtach i rufie. W części środkowej znajduje się kula wspinaczkowa. Cały statek ma ponad 22 m długości, 11,5 szerokości i prawie 6 wysokości. Stanie na kolorowych panelach z granulatu gumowego, imitujących morze i ląd. Obok „Walkirii” pojawią się mniejsze łodzie-huśtawki przeznaczone dla młodszych dzieci. 

 

Kolejną piracką atrakcją będzie wysoka na prawie 6 metrów, drewniana Wieża Piratów ze ścianami wspinaczkowymi i koszem widokowym na szczycie. Na skarpie stanie zjeżdżalnia, a obok pojawi się huśtawka typu Bocianie Gniazdo. „Poza tym w bezpośrednim sąsiedztwie wraku wyrównamy teren, wytyczymy ścieżki, trawniki, nasadzimy zieleń i ustawimy kilka ławek do odpoczynku dla emerytowanych piratów” – czytamy w opisie projektu. Mieszkańcy osiedla Kuźniki w następnym etapie zamierzają otoczyć teren placu wraz z górką torem z przeszkodami, garbami do jazdy na rowerze, wrotkach lub rolkach oraz wyprofilować górkę, by lepiej zjeżdżało się w zimie. W przyszłości zaplanowane jest także oświetlenie terenu.

 

Wizualizacje: Mat. prasowy