Wieża zegarowa, znajdująca się na terenie Stadionu Olimpijskiego, zostanie wyremontowana. Jak informuje Młodzieżowe Centrum Sportu, inwestycja obejmie szereg prac konserwacyjnych i modernizacyjnych, mających na celu przywrócenie pierwotnej świetności tej charakterystycznej wieży. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Zakres zaplanowanych prac jest następujący:

  • Konserwacja północnej elewacji Wieży Zegarowej, dzięki czemu zostanie zabezpieczona przed negatywnymi wpływami warunków atmosferycznych, przemarzaniem i przemakaniem.
  • Demontaż istniejącej konstrukcji znicza olimpijskiego oraz montaż nowego znicza, wykonanego ze stali nierdzewnej, wiernie odtwarzającego pierwotny wygląd i wymiary.
  • Montaż instalacji gazowej, która umożliwi uruchomienie znicza olimpijskiego.
  • Remont instalacji odprowadzania wody deszczowej z dachu wieży zegarowej.
  • Wymiana pokrycia dachowego.
  • Montaż nowoczesnej instalacji monitoringu wizyjnego zwiększającej bezpieczeństwo obiektu.

Aktualnie trwa etap uzyskiwania niezbędnych decyzji formalno-prawnych, które umożliwią rozpoczęcie realizacji inwestycji.

Przebudowa zabytkowej wieży zegarowej na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu to nie tylko inwestycja w ochronę dziedzictwa, ale również krok w kierunku nowoczesności i bezpieczeństwa. Projekt ten, łącząc historię z nowoczesnością, wpisuje się w długofalowy rozwój Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu, czyniąc go jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem dla mieszkańców i odwiedzających – podsumowuje Młodzieżowe Centrum Sportu.

Wieża zegarowa na Stadionie Olimpijskim powstała w 1936 roku według projektu Richarda Konwiarza. Obiekt nie jest dostępny dla zwiedzających, ale jej wnętrze można zobaczyć dzięki fotorelacji zamieszczonej w artykule: https://miejscawewroclawiu.pl/zobacz-jak-wyglada-od-srodka-wieza-zegarowa-na-stadionie-olimpijskim-fotorelacja/

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu