Pod koniec kwietnia ruszyła akcja bezpłatnego znakowania zwierząt, finansowana przez Gminę Wrocław. Psy i koty można zaczipować w wybranych gabinetach weterynaryjnych na terenie Wrocławia do 7 grudnia 2022 roku lub do wyczerpania limitów w lecznicach.

– Oznakowanie zwierzęcia mikroprocesorem elektronicznym, czyli popularnym chipem, niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim szybciej znajdziemy naszego pupila w przypadku ucieczki i będzie on bezpieczniejszy. Oznakowane psy lub koty, jeżeli trafiają do schroniska, nie spędzają tam wiele czasu, gdyż po odczytaniu kodu z mikroprocesora szybko docieramy do danych właściciela. Zachęcamy do skorzystania z programu – wyjaśnia Małgorzata Szewczyk z Biura Wrocław Bez Barier UMW.

Akcja bezpłatnego znakowania psów i kotów skierowana jest do osób mieszkających we Wrocławiu i potrwa do wyczerpania limitu przewidzianego dla każdej lecznicy, jednak nie dłużej niż do 7 grudnia 2022 r. Skorzystanie z usługi, we wskazanych lecznicach, finansuje Gmina Wrocław.

Aby oznakować psa lub kota należy mieć przy sobie dowód osobisty oraz dokument zwierzęcia (książeczka szczepień lub inny). Każde zaczipowane zwierzę zostanie wpisane do Bazy Psy i Koty Miejskie oraz Safe Animal.

Zgłaszać można się jeszcze do następujących gabinetów:

  • Marek Włodarczyk Przychodnia Weterynaryjna, ul. Głogowska 2, tel. 71 72 45 385
  • Przychodnia Weterynaryjna „Salamandra”, lek. wet. Marcin Zawadzki, ul. Buraczana 2b, tel.  71 724 55 57
  • RITA-VET, ul. Bończyka 2a, tel. 502 931 239
  • Gabinet Weterynaryjny, ul. Grota Roweckiego 75, ul. Skibowa 105, tel. 71 368 70 71

Terminy wizyt należy umawiać telefonicznie.

 

Foto: Pixabay