Od piątku (23 września) mieszkańcy Wrocławia mogą oddawać głosy na projekty, które ich zdaniem powinny zostać zrealizowane w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku do wyboru jest 167 projektów, a zagłosować można na dwa z nich – jeden osiedlowy i jeden ponadosiedlowy.
Swoje głosy w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego mogą oddawać wszyscy mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska. Wiek i obywatelstwo nie są brane pod uwagę, zatem głosować mogą także mieszkający we Wrocławiu obcokrajowcy oraz osoby niepełnoletnie.
Głosowanie odbywa się zarówno internetowo, jak i w formie tradycyjnej. Aby zagłosować elektronicznie, należy zaznaczyć wybrane projekty, uzupełnić wymagane dane i podać numer telefonu komórkowego. Na podany numer zostanie wysłany SMS z kodem potwierdzającym głos, który należy wprowadzić w aplikacji – wtedy głos zostanie zapisany w systemie. Lista projektów jest dostępna na stronie internetowej: https://www.wroclaw.pl/budzet-obywatelski-wroclaw/projekty-2022
Głosy w formie tradycyjnej, czyli na papierze, można oddawać w punktach do głosowania. Karty do głosowania są numerowane i wydawane pojedynczo mieszkańcom w następujących punktach:
- Gabrieli Zapolskiej 4;
- Nowy Targ 1-8;
- Marcina Kromera 44;
- Legnickiej 58 (CH Magnolia).
W tegorocznej edycji WBO do wydania jest 30 milionów złotych: 21 milionów złotych zostanie przeznaczone na realizację projektów ponadosiedlowych, natomiast 9 milionów złotych na projekty osiedlowe. Do wyboru są projekty zgłoszone w różnych kategoriach, takich jak:
- rewitalizacja,
- zieleń/rekreacja,
- sport,
- place zabaw,
- drogowe,
- piesze/rowerowe,
- podwórka,
- inne.
Głosowanie potrwa do 10 października.
Foto: Facebook/Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk