Pierwszy protest w obronie wolnych mediów odbył się we Wrocławiu we wtorek 10 sierpnia. W związku z biegiem wydarzeń, jaki miał miejsce w środowy wieczór w Sejmie, manifestacja zostanie powtórzona w dniu dzisiejszym. Protestujący zbiorą się pod Pręgierzem o godz. 18:00.

„W dniu dzisiejszym nastąpiło pchnięcie cwaniackim sposobem ustawy Lex-TVN. PIS chce, aby w Polsce nie było mediów niezależnych takich jak TVN, gdyż stacja ta pokazuje całą prawdę o obecnej władzy oraz innych ich nieprawidłowościach.My Obywatele nie zgadzamy się z tym co chcą zrobić z naszą Demokracją. Nie chcemy aby w telewizji jedynymi programami były tylko TVP. Tu nie chodzi tylko o TVN, ale chodzi o wszystkie Wolne Niezależne Media, w internecie, radiowe czy też gazety” – piszą organizatorzy wydarzenia.

Czwartkowy protest zaplanowany jest na godzinę 18:00, pod Pręgierzem na wrocławskim Rynku.

„Naród musi się obudzić, jeśli chce aby w ich telewizorach leciały ulubione seriale, programy i obiektywne wiadomości. Polska Demokracja jest u schyłku wytrzymałości, jedynie siła i głos Narodu może jeszcze coś zmienić” – apelują organizatorzy.

Przypomnijmy, że w środę wieczorem Sejm uchwalił nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. Za przyjęciem głosowało 228 posłów, natomiast przeciw było 216. Projekt PiS zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Ustawa teraz trafi do Senatu.

 

Foto: Adam J.