Remont torowiska na odcinku od ulicy Mieleckiej do skrzyżowania z ulicą Powstańców Śląskich ruszył pod koniec września. Prace udało zakończyć się dwa tygodnie przed planowanym terminem, dzięki czemu już w poniedziałek (6 grudnia) tramwaje wrócą na al. Hallera. Wznowienie ruchu tramwajowego będzie wiązało się ze zmianami w rozkładach jazdy.

Prace zrealizowane podczas kończącego się właśnie remontu, objęły wymianę ponad 750 metrów torowiska. Pojawiła się się tam nowa podbudowa szyn oraz wyremontowane przejścia dla pieszych. Ponadto, będzie to kolejny fragment al. Hallera, który zyska zieloną nawierzchnię. Wcześniej zazieleniła się część torowiska od ul. Ojca Beyzyma do ul. Mieleckiej.

W międzyczasie, korzystając z zamknięcia torów w al. Hallera, przeprowadziliśmy także dwie inne inwestycje. A konkretniej – wymieniliśmy rozjazdy od strony ul. Powstańców Śląskich oraz od strony ul. Grabiszyńskiej. Zostały one wyposażone w nowe, zdalnie sterowane zwrotnice z systemem ogrzewania i odwodnienia – informuje MPK Wrocław.

 

W związku z zakończeniem remontu torowiska na al. Hallera, od 6 grudnia 2021 roku (poniedziałek) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowej 2070  i 74.

Tramwaje linii 70 zostaną skierowane do przystanku FAT przez ulicę Powstańców Śląskich i aleję Hallera. Tramwaje linii 74 zostaną skrócone do przystanku FAT , a „dwudziestka” powróci na swoją stałą trasę przejazdu w relacji Leśnica – Oporów – Leśnica przez aleję Hallera.

W związku z przywróceniem komunikacji tramwajowej na alei Hallera, kursy okresowej linii autobusowej 720 zostaną zlikwidowane.

W sobotę rusza remont torowiska na Alei Hallera.

 

Foto: Facebook/MPK Wrocław