Budowa nowej sieci trakcyjnej na wysokości parku Staszica jest już na zaawansowanym etapie. Do wykonania pozostał jeszcze tylko niewielki fragment szyn w pobliżu wiaduktu kolejowego przy ul. Reymonta, gdzie trwają jeszcze prace przy kanalizacji. Wszystko po to, by w okresie Wszystkich Świętych umożliwić mieszkańcom dojazd na cmentarz Osobowicki.

Kompleksowa przebudowa ulicy Pomorskiej ruszyła pod koniec sierpnia 2022 roku. Obejmuje kompleksową przebudowę sieci podziemnych, przebudowę jezdni na odcinku ok. 1200 metrów oraz skrzyżowań Pomorska – pl. Staszica i pl. Staszica – Łowiecka.

Co więcej, wykonawca wybuduje również 1100 metrów nowego torowiska, które będzie wykorzystywane zarówno przez tramwaje, jak i autobusy miejskie oraz około 1800 metrów nowych dróg dla rowerów. Obecnie na placu Staszica trwają zaawansowane prace przy budowie sieci trakcyjnej oraz przebudowa skomplikowanej instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Aby ułatwić wrocławianom dotarcie na cmentarz Osobowicki w okresie Wszystkich Świętych, torowisko na pl. Staszica zostanie czasowo oddane do użytku. Tramwaje wyjadą na trasy jeszcze w październiku. Jak informuje MPK, szczegółowe informacje dotyczące organizacji komunikacji miejskiej we wspomnianym okresie, zostaną opublikowane w najbliższych dniach.

Zakończenie przebudowy ulicy Pomorskiej i placu Staszica planowane jest na drugi kwartał 2024 roku. Inwestycja jest współfinansowana z Polskiego Ładu, a jej koszt to ponad 66 milionów złotych.

 

Foto: mat. Wrocławskie Inwestycje