Wrocławski ogród zoologiczny zamieścił w swoich mediach społecznościowych apel o zachowanie rozsądku podczas zwiedzania obiektu oraz przestrzeganie regulaminu. Jak się okazuje, nie wszyscy odwiedzający wiedzą, że wybiegi zwierząt nie są odpowiednim miejscem do wyrzucania śmieci.

Nie rzucaj kamieniami w zwierzęta i w ich stronę! Nie wrzucaj papierosów i innych śmieci na wybieg pawianów! Nie sadzaj dzieci na murkach, płotach i ogrodzeniach nad wybiegami! Nie dokarmiaj zwierząt własnym jedzeniem! Trudno nam uwierzyć, że nadal musimy wychodzić z takimi apelami… Prosimy – zachowujcie się tak, aby nie było wątpliwości, po której stronie ogrodzenia mieszkają małpy – piszą pracownicy Zoo Wrocław.

Jak informuje ogród zoologiczny, podczas sprzątania wybiegu pawianów masajskich, ich opiekunowie po raz kolejny znaleźli granitowe kostki brukowe wyrwane z chodnika, które ktoś musiał umyślnie na ten wybieg wrzucić. Ponadto na wybiegu małp regularnie znajdowane są telefony, pluszaki, butelki i bidony, czapki, smoczki, buciki, okulary, zabawki, jedzenie, pieniądze, pety, a także opakowania po batonikach i papierosach.

Pawiany na ten moment są zdrowie i bezpieczne, ale pracownicy Zoo proszą, by wszelkie nieodpowiednie zachowania zaobserwowane na terenie obiektu zgłaszać bezpośrednio do ochrony, która podejmie odpowiednie kroki.

 

Foto: Facebook/Zoo Wrocław