Do Świąt Bożego Narodzenia pozostało niewiele czasu, a przygotowania trwają w najlepsze. Sporo osób zaopatrzyło się już w choinki, które cieszą oczy kolorowymi ozdobami i lampkami. Jednak jeszcze więcej pozytywnych emocji i uśmiechów na twarzach domowników wywołają paczuszki, które w Wigilię znajdą się pod świątecznymi drzewkami. Jaki prezent wybrać, by był zaskakujący, wartościowy i ponadczasowy? Świetnym pomysłem będzie złota sztabka lub moneta. Co więcej, można kupić je stacjonarnie w centrum Wrocławia, wystarczy odwiedzić jeden z salonów Tavex – przy ul. Oławskiej 9 lub w centrum handlowym Wroclavia.

Złoto, jako prezent świąteczny

Część bliskich co roku jasno przedstawia listę prezentów, o jakich marzy. Wtedy wszystko jest proste, nie trzeba się głowić i zastanawiać, co kupić, by zadowolić obdarowywanego. Jednak istnieje również druga grupa osób. Gdy pyta się je, co chciałyby dostać na Boże Narodzenie, odpowiadają: „obojętnie”, „nie wiem” lub „zaskocz mnie”. Wtedy sytuacja staje się nieco bardziej skomplikowana, a poszukiwania odpowiednich prezentów zajmują znacznie więcej czasu. Idealnym rozwiązaniem w takich przypadkach jest zakup złota inwestycyjnego.

Sztabka złota to prezent, który wyróżnia się swoją uniwersalnością – złoto można podarować każdemu, bez względu na wiek, płeć czy zainteresowania. Sprawdzi się jako świąteczny podarek dla rodziców, dziadków czy eleganckiej cioci, każda z tych osób z całą pewnością się ucieszy, a przy okazji zyska coś, co będzie mogła wykorzystać w bliższej lub dalszej przyszłości. Złoto inwestycyjne jest po prostu elegancką alternatywą dla gotówki, a do tego przenosi swoją wartość w czasie.

tavex wroclaw 3

Do wyboru, do koloru

Decydując się na kupno sztabki złota czy złotej monety, nie trzeba martwić się o swój budżet, ponieważ przedziały cenowe są zróżnicowane:

 • prezenty świąteczne za ok. 300 złotych: Sztabki Tavex, PAMP Fortuna i Valcambi – 1 g złota,
 • prezent świąteczny za ok. 800 złotych: Sztabki PAMP i Valcambi – 2,5 g złota,
 • prezent świąteczny za niecałe 1000 złotych i więcej: Sztabki PAMP Fortuna, Valcambi CombiBar Star, Valcambi Green Gold – 5 g złota oraz Złota Moneta Wiedeński Filharmonik 1/10 oz.

Kurs złota i srebra zmienia się w zależności od wahań na rynkach finansowych. Aktualne ceny świątecznej oferty od Tavex można sprawdzić TUTAJ.

Produkty inwestycyjne charakteryzują się najwyższą jakością wykonania oraz próbą 999,9. Sztabki sprzedawane są w odpowiednim zabezpieczeniu o nazwie CertiPack – to osłona z tworzywa sztucznego, która stanowi jednocześnie certyfikat autentyczności produktu. Już taka forma opakowania upominku jest interesująca, a dodatkowo w Tavex można zakupić pudełko, w którym sztabka będzie prezentować się idealnie pod choinką. Każdy, kto zdecyduje się podarować komuś, a może sobie, monetę na prezent, to z pewnością oprócz nieco droższych jednouncjowych klasyków, znajdzie też mniejsze propozycje na każdą kieszeń i w świątecznej oprawie.

Wygodne zakupy świąteczne

Wyjątkowe złote prezenty można zamówić wygodnie, bez wychodzenia z domu. Wystarczy otworzyć stronę internetową tavex.pl. Dostępne są tam też między innymi srebrne propozycje w bardzo atrakcyjnych cenach. Do wyboru jest ogrom produktów, a w opisach każdego z nich mnóstwo wskazówek ułatwiających wybór idealnej sztabki bądź monety. Co istotne, można również skorzystać z opcji pakowania na prezent, które podkreśla wyjątkowość, a także indywidualny charakter upominku.

Osoby, które preferują stacjonarne zakupy i chcą najpierw obejrzeć sztabkę czy monetę z bliska, mogą to zrobić, odwiedzając Tavex w centrum Wrocławia. Punkt mieści się w Domu Handlowym Kameleon przy ulicy Oławskiej 9. Natomiast osoby, które zakupy świąteczne planują w centrach handlowych, mogą skorzystać z drugiego wrocławskiego salonu Tavex, który znajduje się we Wroclavii, na poziomie 0. Na miejscu dostępne są metale szlachetne, takie jak złoto, srebro i platyna, a także kantor zaopatrzony w ponad 60 walut, w tym również te najbardziej egzotyczne. Wszystko dostępne od ręki.

Warto podkreślić, że inwestycje w kruszce można rozpocząć już od kilkudziesięciu złotych. Najtańszy produkt, jaki aktualnie znajduje się w ofercie Tavex to ½ uncjowy srebrny Lunar wybity z okazji zbliżającego się Roku Smokaktórego cena wynosi około 75 złotych.

Wrocławskie punkty:

 • Tavex, ul. Oławska 9
  Godziny otwarcia:
  – od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-19:00
  – sobota w godz. 10:00-19:00
 • Tavex, CH Wroclavia, ul. Sucha 1
  Godziny otwarcia:
  – od poniedziałku do soboty w godz. 9:00-21:00

Strona internetowa: https://tavex.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/tavexpl
Instagram: https://www.instagram.com/tavexpl/

Foto: mat. Tavex / Miejsca we Wrocławiu
Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy.