Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta zapowiada szybki remont nawierzchni wybranych fragmentów jezdni na skrzyżowaniu ul. Powstańców Śląskich, al. Hallera i ul. Wiśniowej. Aby zminimalizować utrudnienia w ruchu kołowym, prace będą realizowane w trybie weekendowym – od piątkowych wieczorów do nocy z niedzieli na poniedziałek. W tygodniu przejazd przez skrzyżowanie będzie się odbywał normalnie.

Spękane, odkształcone warstwy nawierzchni zostaną sfrezowane i zastąpione betonem asfaltowym. Gładka i równa jezdnia oznacza poprawę jakości życia mieszkańców poprzez znaczną redukcję hałasu ulicznego i drgań. To również większy komfort jazdy dla kierowców i gwarancja odporności na pozimowe uszkodzenia. Nowa nawierzchnia będzie nieprzepuszczalna dla opadów i wilgoci, które powodują powstawanie ubytków w okresie zimowym – mówi Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Remont zaplanowano na dwa najbliższe weekendy:

  • Faza I: od godz. 22:00 w piątek 25 listopada do nocy z 27/28 listopada, prace po wschodniej stronie skrzyżowania (jezdnia Powstańców Śląskich prowadząca ruch do centrum, po stronie alei Wiśniowej).
  • Faza II: od godz. 22:00 w piątek 2 grudnia do nocy z 4/5 grudnia, prace po zachodniej stronie skrzyżowania (jezdnia Powstańców Śląskich prowadząca ruch do Karkonoskiej, po stronie al. Hallera).

Przez cały czas trwania fazy I i fazy II:

  • sygnalizacja będzie działać w trybie awaryjnym (światło żółte pulsujące), a jednocześnie ruch będzie wspomagany poprzez sterowanie ręczne przez uprawnionych pracowników firmy wykonawczej,
  • na całym skrzyżowaniu będzie obowiązywać zakaz relacji lewoskrętnych,
  • przejazd przez skrzyżowanie będzie się odbywał wyłącznie w relacjach na wprost i w prawo,
  • na obszarze objętym robotami drogowymi ruch będzie częściowo ograniczony do jednego lub dwóch pasów.

Roboty wykona firma Pro-Tra Building. Wartość inwestycji to ponad 900 tysięcy złotych.

 

Foto: mat. ZDiUM