We Wrocławiu przez cały rok dużo się dzieje, a różnego rodzaju wydarzenia i atrakcje przyciągają zainteresowanie mieszkańców. Aby ułatwić wszystkim planowanie wolnego czasu, przygotowaliśmy zestawienie jedenastu najciekawszych, darmowych wydarzeń, które mogą stać się inspiracją podczas tworzenia planów na weekend.

1.) Wielki Wrocławski Spacer

Portal „Miejsca we Wrocławiu” zaprasza na Wielki Wrocławski Spacer, który poprowadzi miejski przewodnik.

Jeżeli masz ochotę spędzić czas w miłych okolicznościach przyrody, a przy okazji wziąć udział w ciekawym wydarzeniu, to świetnie się składa, bo już w niedzielę (7 maja) organizujemy spacer, podczas którego miejski przewodnik przedstawi ciekawostki i ujawni tajemnice skrywane przez alejki Parku Szczytnickiego.

Podczas spaceru poznasz m.in. historię drewnianego kościółka, a także dowiesz się, gdzie znajdował się dawny amfiteatr. Możemy zagwarantować, że będzie mega ciekawie

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/599978535404084

Gdzie: start przy Iglicy (Hala Stulecia)
Kiedy: niedziela 7 maja, godz. 12:00

2.) Smaczny Weekend na Psim Polu – Zlot Food Trucków

Rynek Psiego Pola we Wrocławiu zamieni się w najsmaczniejsze miejsce w regionie. Przygotowaliśmy dla Was SMACZNY WEEKEND – przez 2 dni będziecie mogli skosztować smakowitego kunsztu szefów kuchni z całej Polski. Zaserwujemy Wam również wyśmienite piwa rzemieślnicze i koncernowe, a to wszystko w towarzystwie przyjemnej dla ucha muzyki! – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: Rynek Psiego Pola
Kiedy:
– sobota 6 maja, godz. 12:00-22:00
– niedziela 7 maja, godz. 12:00-21:00

3.) Weekendowe pokazy specjalne Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej

Wodne widowiska, którym towarzyszą multimedialne animacje, spektakularne oświetlenie oraz idealnie dobrana muzyka: klasyczna, współczesna, pop i ambient, będą odbywają się codziennie od godz. 10:00 do 22:00. Natomiast weekendowe pokazy specjalne zaplanowano na poszczególne daty.

5 maja 2023
godz. 21:45 Cztery Żywioły. Czas trwania pokazu: 14:50 min

6 maja 2023
godz. 21:45 Mikro & Makro Kosmos. Czas trwania pokazu: 12:50 min

Szczegółowy harmonogram wszystkich pokazów jest dostępny TUTAJ.

Gdzie: Pergola, kompleks Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1
Kiedy: piątek-sobota (5-6 maja)

4.) Festiwal Kawy w Browarze Mieszczańskim

Jak zawsze, szykujemy dla Was weekend pełen atrakcji! Zarówno polskie, jak i zagraniczne palarnie przygotują dla Was coś wyjątkowego. Nie zabraknie też słodkości z lokalnych kawiarni, dobrego designu oraz strefy chilloutu. Do tego panele warsztatów i seria cuppingów – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: Browar Mieszczański, Hubska 44
Kiedy: sobota-niedziela (6-7 maja), godz. 10:00-18:00

5.) Pierwszy Park Śniadaniowy w sezonie 2023 – Park Andersa

Zaczynamy kolejny sezon niedzielnych śniadań w Parku Andersa! To czas słonecznych poranków, towarzyskich spotkań przy pysznych śniadaniach na trawie z kieliszkiem Prosecco… Jeżeli chcecie pięknie i smacznie rozpocząć niedzielę, nie zastanawiajcie się dłużej – odwiedźcie nas już 7. maja! W najbliższą niedzielę odbędzie się pożegnalny, ostatni w tym sezonie Park Śniadaniowy – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: Park Andersa
Kiedy: niedziela 7 maja, godz. 9:00-16:00

6.) Miodowe Smaki w Hali Targowej

– Odkryj z nami ciekawostki na temat produkcji miodów, uli, budowy pszczół, właściwości pyłków oraz smaków Dolnego Śląska – piszą organizatorzy.

Na odwiedzających czekają:
– degustacja miodów, pyłków oraz wafli,
– pokaz ula oraz sprzętu pszczelarza,
– omówienie budowy pszczoły oraz pokaz ich pracy,
– prezentacja właściwości miodów i pyłków.

Godziny pokazów:

  • 11:30 – 12:00
  • 13:00 – 13:30
  • 14:00 – 14:30
  • 15:00 – 15:30

Gdzie: Hala Targowa, ul. Piaskowa 17
Kiedy: sobota 6 maja, godz. 11:30-15:30

7.) Benefit na TOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu

Podczas benefitu odbędzie się cicha aukcja malarskich portretów mieszkańców, tych już zaadoptowanych i nadal będących w schronisku. Będzie również stoisko z wlepkami. Portrety namalowały: Kasia Gładyś, Kasia Tyszkiewicz, Maja Wilman i Wiktoria Głowacka.

Pod każdym z obrazów znajdziecie kartkę i krótką notkę o portretowanym czworonogu. Aby wziąć udział w cichej aukcji, będziecie musieli wpisać swoje imię/ksywę, numer telefonu oraz kwotę wyższą od najwyższej napisane już na kartce. Koniec cichej aukcji nastąpi o 22:00 – piszą organizatorzy.

Gdzie: Czuła jest noc, ul. Kolejowa 8
Kiedy: piątek 5 maja, godz. 19:00-22:00

8.) Śniadanie sąsiedzkie na Gajowicach

Zapraszamy serdecznie na sąsiedzkie śniadanie! Świeży chlebek z piekarni na Lwowskiej, twarożek, a może hummus? Wspólne śniadanie to okazja do spotkań, poznania swoich sąsiadów z osiedla, a także porozmawiania z radnymi osiedlowymi w luźnej, niezobowiązującej atmosferze. Chętni będą mogli też zagrać w planszówki bo nasze Grajowice wyjątkowo przesuwamy na 11:00, tak by połączyć je ze śniadaniem. Przyjdźcie i rozpocznijcie sobotę razem z nami! – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: podwórko za siedzibą Rady Osiedla Gajowice, ul. Lwowska 43
Kiedy: sobota 6 maja, godz. 11:00

9.) Joga na Marinie Kleczków

Niedziela to czas by się zrelaksować, i nabrać sił przed kolejnym tygodniem. Odłóżmy komórki na bok, i po prostu bądźmy obecni. Zabierz ze sobą matę, wybierz miejsce na piasku lub trawie i dołącz do sesji, która wzmocni Twoje ciało i duszę – piszą organizatorzy.

W przypadku złej pogody wydarzenie może zostać odwołane.

Gdzie: Marina Kleczków, ul. Pasterska 2b
Kiedy: niedziela 7 maja, godz. 13:00-14:00

10.) Krzycki Ogród Spotkań – sąsiedzkie wydarzenia w zieleni

Spotkajmy się w sąsiedzkiej atmosferze w cieniu drzew i wśród kwitnących lilaków – zachęcają organizatorzy.

W niedzielę (7 maja) odbędzie się Pchli Targ pod hasłem: „Opróżnij swój garaż i piwnicę lub podziel się swoją twórczością”.

Gdzie: ogród przy ul. Wiosennej 14, obok siedziby Rady Osiedla Krzyki-Partynice
Kiedy: niedziela 7 maja, godz. 11:00

11.) Przedmieście Planszówek

Wydarzenie dla wszystkich miłośniczek i miłośników gier planszowych. Wspólnie będziemy podejmować zdrową rywalizację, w której wzmacniamy naszą inwencję twórczą i ćwiczymy umysł w kreatywny sposób – piszą organizatorzy.

Gdzie: Centrum na Przedmieściu, ul. Prądzyńskiego 39a
Kiedy: niedziela 7 maja, godz. 14:00-18:00

 

Foto: mat. Food & Event