We Wrocławiu przez cały rok dużo się dzieje, a różnego rodzaju wydarzenia i atrakcje przyciągają zainteresowanie mieszkańców. Aby ułatwić wszystkim planowanie wolnego czasu, przygotowaliśmy zestawienie dziewięciu najciekawszych, darmowych wydarzeń, które mogą stać się inspiracją podczas tworzenia planów na weekend.

1.) Wrocławska Feta – Festiwal Piwa, Wina i Sera

Wrocławska Feta odbędzie się w samym sercu pięknego Wrocławia! 4-6 sierpnia spotykamy się na Wrocławskim Rynku, aby wspólnie fetować i cieszyć się wyjątkowymi smakami. Co to będą za emocje! Setki produktów, kilkudziesięciu wspaniałych wystawców i cudowna wakacyjna atmosfera. A na scenie liczne atrakcje: foodpairingi, gotowanie na żywo, degustacje, koncerty i oczywiście robienie na Waszych oczach Wrocławskiego Sera – piszą organizatorzy.

Gdzie: Rynek Wrocław
Kiedy:
– piątek (4 sierpnia), godz. 15:00-22:00
– sobota (5 sierpnia), godz. 12:00-22:00
– niedziela (6 sierpnia), godz. 12:00-20:00

2.) Gastro Miasto 2023 – Bulwar Dunikowskiego

Gastro Miasto porusza Wrocław dobrym smakiem! W 2023 roku spotykamy się nie w Browarze Mieszczańskim, a na Bulwarze Dunikowskiego, ciesząc się obecnością Odry i widokiem na piękny Wrocław. Druga edycja Gastro Miasto przed nami! – piszą organizatorzy.

Gdzie: Bulwar Dunikowskiego
Kiedy:
– piątek (4 sierpnia), godz. 16:00-24:00
– sobota (5 sierpnia), godz. 12:00-24:00
– niedziela (6 sierpnia), godz. 12:00-20:00

3.) Koci Dzień w TOZ Schronisku we Wrocławiu

– Już w najbliższą niedzielę zapraszamy na Koci Dzień w TOZ Schronisku we Wrocławiu! Pod naszą opieką przebywa aktualnie ponad 230 kotów. W stadzie są zarówno kociaki, jak i dorosłe zwierzaki. Wszystkie potrzebują kochających opiekunów! Nasi Pracownicy oraz Wolontariusze pomogą wybrać odpowiedniego podopiecznego. Opowiedzą o charakterze i procedurze adopcyjnej – piszą organizatorzy.

Podczas Kociego Dnia odbędzie się również charytatywny kiermasz na rzecz podopiecznych schroniska. Za finansową cegiełkę będzie można nabyć piękne gadżety związane z placówką lub rozmaite słodkości.

Gdzie: TOZ Schronisko we Wrocławiu, ul. Ślazowa 2
Kiedy: niedziela (6 sierpnia), godz. 10:00-15:00

4.) Weekendowe pokazy specjalne Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej

Wodne widowiska, którym towarzyszą multimedialne animacje, spektakularne oświetlenie oraz idealnie dobrana muzyka: klasyczna, współczesna, pop i ambient, będą odbywają się codziennie od godz. 10:00 do 22:00. Natomiast weekendowe pokazy specjalne zaplanowano na poszczególne daty.

4 sierpnia 2023 (piątek)
godz. 21:45 Piękna i Bestia. Czas trwania pokazu: 22:00 min

5 sierpnia 2023 (sobota)
godz. 21:45 Dzień dobry Marilyn. Czas trwania pokazu: 12:46 min

Gdzie: Pergola, kompleks Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1
Kiedy: piątek-sobota (4-5 sierpnia)

5.) Otwarcie wystawy plenerowej „Wrocław 1948. Stolica Polski”

Wystawa ukazuje miasto takim jakim było 75 lat temu: z jednej strony wielkie imprezy propagandowe takie jak Wystawa Ziem Odzyskanych oraz Światowy Kongres Intelektualistów w Obronie Pokoju, z drugiej strony brutalna walka z podziemiem niepodległościowym i instalacja systemu komunistycznego. W tle zaś miasto podnoszące się z ruin. Te antagonistyczne rzeczywistości zostaną przedstawione jako fasady i tyły komunistycznego systemu – piszą organizatorzy.

Ekspozycja będzie prezentowana do 30 sierpnia 2023 roku.

Gdzie: plac przy Iglicy, ul. Wystawowa 1
Kiedy: piątek (4 sierpnia), godz. 12:00

6.) Vertigo Summer BLUES Festival

Dwa tygodnie z niebieskimi dźwiękami muzyki bluesowej w całym Wrocławiu! Vertigo Summer Blues Festival to czas dla wszystkich fanów muzyki, zabawy, miejskich podróży. Festival również daje szansę zobaczyć swoje ulubione miejsce z zupełnie innej perspektywy! Perspektywy Bluesa – piszą organizatorzy.

  • niedziela (6 sierpnia) – Blues Super Session – Bulwar Dunikowskiego – Gastro Miasto
    Zespół będzie nawiązywał do klasycznych dźwięków bluesowych a to dzięki przewodnictwu Przemka Janika – gitarzysty, wokalisty i harmonijkarza znanego z zespołu Outsider.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać w artykule: https://miejscawewroclawiu.pl/rusza-vertigo-summer-blues-festival-a-wraz-z-nim-koncerty-bluesowe-w-ciekawych-miejscach/

Gdzie: Bulwar Dunikowskiego
Kiedy: niedziela (6 sierpnia), godz. 18:00

7.) Niedziela w Parku Śniadaniowym – Park Andersa

Zapraszamy na kolejny sezon z niedzielnymi śniadaniami w Parku Andersa! To czas słonecznych poranków, towarzyskich spotkań przy pysznych śniadaniach na trawie z kieliszkiem Prosecco… Jeżeli chcecie pięknie i smacznie rozpocząć niedzielę, nie zastanawiajcie się dłużej – odwiedźcie nas! Oprócz wystawców z różnorodną ofertą śniadaniową i lunchową, możecie liczyć na rozmaite animacje dla dzieci i dorosłych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarówno pod względem jedzenia jak i aktywności – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: Park Andersa (tuż obok ForestBaru przy ul. Kamiennej 7)
Kiedy: niedziela (6 sierpnia), godz. 9:00-16:00

8.) Kino Letnie w Centrum Historii Zajezdnia

Tęsknisz za kinem pod chmurką podczas letnich wieczorów? Dobrze trafiłeś – już w lipcu rusza Kino Letnie w Centrum Historii Zajezdnia! Podczas tegorocznych wakacji Centrum Historii Zajezdnia zadba o wszystkich stęsknionych za rozrywką na świeżym powietrzu, ale także fanów kinematografii oraz miłośników regionalizmu – piszą organizatorzy.

Na każdy seans przewidziane jest ok. 150 miejsc: 40 leżaków udostępnianych przez Centrum Historii Zajezdnia oraz miejsca przeznaczone na prywatne krzesełka, leżaki, poduszki czy koce.

PIątek (4 sierpnia), godz. 21:30 – Sztuczki, reż. Andrzej Jakimowski, 2007 rok

Gdzie: Centrum Historii Zajezdnia, ul. Grabiszyńska 184
Kiedy: piątek (4 sierpnia), godz. 21:30

9.) Kino Plenerowe na Nocnym Targu

Co niedzielę od godziny 21:00 będziecie mogli wpaść do Nas na seans filmowy w plenerze! Niedzielny relaks na leżakach z orzeźwiającymi drinkami, piwkamii i pysznym jedzonkiem! Brzmi cudownie! Mamy do wypożyczenia również planszówki, które umilą Wam jeszcze bardziej leniwe niedziele na Nocnym Targu – piszą organizatorzy.

Niedziela (6 sierpnia), godz. 21:00 – DOM GUCCI

Gdzie: Nocny Targ Tęczowa, ul. Tęczowa 65
Kiedy: niedziela (6 sierpnia), godz. 21:00

 

Foto: mat. Feta. Festiwal Piwa, Wina i Sera