W sobotę (5 lutego) na skrzyżowaniu ulic Strzegomskiej, Gubińskiej oraz Estońskiej rozpoczną się prace związane z budową kolejnego fragmentu torowiska tramwajowego w ramach Trasy Autobusowo-Tramwajowej na Nowy Dwór. W związku z budową, planowane jest wprowadzenie zmiany tras poszczególnych linii autobusowych.

– Na ulicy Strzegomskiej mamy już wybudowane i zabetonowane blisko pół kilometra torowiska w ramach TAT, na kolejnych odcinkach trwają zaawansowane prace torowe oraz sieciowe – informuje spółka Wrocławskie Inwestycje.

5 lutego prace rozpoczną się na skrzyżowaniu ulic Strzegomskiej, Gubińskiej oraz Estońskiej, które zostanie zamknięte. Na czas realizacji tego etapu budowy, zmieni się organizacja ruchu w obrębie skrzyżowania.

Kierowcy jadący ul. Strzegomską w stronę Estakady Gądowianki, aby dojechać do ul. Gubińskiej, będą musieli skorzystać z wyznaczonego miejsca do zawracania na wysokości przystanku autobusowego. Natomiast osoby jadące ul. Strzegomską w stronę ul. Granicznej, aby skręcić w ul. Estońską, będą musieli skorzystać z objazdu prowadzącego przez skrzyżowanie ulic Rogowskiej i Strzegomskiej.

Szczegóły przedstawia poniższa mapka:

Jednocześnie planowane jest rozpoczęcie prac związanych z przebudową ulicy Rogowskiej wraz z pętlą autobusową „Nowy Dwór”. Konsekwencją remontów będą zmiany tras linii 109, 122, 124, 126, 134, 142, 148, 149 oraz kursów nocnych linii 241, 246 i 249.

Linia 109 i 148
Autobusy linii 109 i 148 jadące od strony osiedla Żerniki w kierunku ulicy Strzegomskiej, od ulicy Żernickiej do ulicy Chociebuskiej pojadą objazdem z pominięciem przystanku „Nowy Dwór (Rogowska)”, który zlokalizowany jest przy ulicy Rogowskiej.
Dodatkowo, w kierunku centrum miasta, autobusy pojadą objazdem przez ulicę Nowodworską z pominięciem przystanku „Nowy Dwór”, który zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ulicy Strzegomskiej i Gubińskiej.

Przystanek „Nowy Dwór (stacja kolejowa)” z ulicy Zemskiej zostanie przeniesiony na ulicę Żernicką, za skrzyżowanie z ulicą Zemską (na wysokości przystanku kolejowego „Wrocław Nowy Dwór”).

Przystanek „Chociebuska”, który zlokalizowany jest przy ulicy Gubińskiej (przy kościele), zostanie przeniesiony na ulicę Chociebuską przed skrzyżowanie z ulicą Nowodworską.

W kierunku przeciwnym autobusy będą kursowały bez zmian.

Linia 122
Autobusy linii 122 zostaną skrócone do przystanku „Nowy Dwór” przy skrzyżowaniu ulicy Strzegomskiej i Gubińskiej, do którego będą dojeżdżały od ulicy Chociebuskiej przez ulicę Nowodworską i Strzegomską.

Przystanek „Chociebuska”, który zlokalizowany jest przy ulicy Gubińskiej (przy kościele), zostanie przeniesiony na ulicę Chociebuską, przed skrzyżowanie z ulicą Nowodworską.

W kierunku przeciwnym kursy linii 122 będą odjeżdżały z przystanku „Nowy Dwór”, który zlokalizowany jest przy ulicy Gubińskiej.

Autobusy linii 122 nie będą kursowały ulicą Strzegomską oraz ulicą Rogowską.

Linia 124 i 134
Przystanek autobusowy „Nowy Dwór (pętla)” dla autobusów linii 124 i 134 zostanie przeniesiony z dotychczasowej pętli autobusowej na ulicę Zemską, pomiędzy ulicą Rogowską a ulicą Żernicką (na wysokości przebudowywanej pętli przy ulicy Rogowskiej).

Autobusy linii 124 i 134 jadące od strony FAT-u w kierunku Nowego Dworu będą kursowały objazdem od ulicy Rogowskiej przez ulicę Zemską do przystanku końcowego „Nowy Dwór (pętla)”, przed skrzyżowaniem z ulicą Żernicką.
Na trasie objazdu, autobusy dodatkowo zatrzymają się na przystanku tymczasowym przy ulicy Zemskiej.

W kierunku przeciwnym, czyli w kierunku Księża Wielkiego, autobusy będą odjeżdżały z przystanku „Nowy Dwór (pętla)” przy ulicy Zemskiej i pojadą przez ulicę Żernicką, Chociebuską, Rogowską i Zemską do ulicy Rogowskiej (obecny przystanek „Zemska”) i dalej swoją trasą do ulicy Strzegomskiej.

Linia 126 i 246
Autobusy linii 126 i kursy nocne linii 246 jadące w kierunku FAT-u pojadą objazdem przez ulicę Nowodworską z pominięciem przystanku „Nowy Dwór”, który zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ulicy Strzegomskiej i Gubińskiej.

Przystanek „Chociebuska”, który zlokalizowany jest przy ulicy Gubińskiej (przy kościele), zostanie przeniesiony na ulicę Chociebuską przed skrzyżowanie z ulicą Nowodworską.

W kierunku przeciwnym autobusy będą kursowały bez zmian.

Linia 142
Autobusy linii 142 jadące od strony ulicy Strzegomskiej będą kursowały objazdem od ulicy Rogowskiej przez ulicę Zemską, Rogowską, Chociebuską i Hermanowską do pętli „Kuźniki”, która zlokalizowana jest przy skrzyżowaniu ulicy Hermanowskiej, Kołobrzeskiej i Koszalińskiej.

Na trasie objazdu, autobusy dodatkowo zatrzymają się na przystanku tymczasowym przy ulicy Zemskiej oraz na przystanku „Nowy Dwór (Rogowska)” przy ulicy Rogowskiej i na przystanku „Hermanowska” przy ulicy Hermanowskiej.

W kierunku przeciwnym, czyli w kierunku Karłowic autobusy będą odjeżdżały z przystanku „Kuźniki” i pojadą przez ulicę Hermanowską Chociebuską, Rogowską i Zemską do ulicy Rogowskiej (obecny przystanek „Zemska”) i dalej swoją trasą do ulicy Strzegomskiej.

Przystanek autobusowy dla linii 142 z pętli autobusowej na Nowym Dworze zostanie przeniesiony na ulicę Rogowską na przystanek „Nowy Dwór (Rogowska)” (na wysokości garaży).

Linia 149
Autobusy linii 149 jadące od strony ulicy Strzegomskiej będą kursowały objazdem od ulicy Rogowskiej przez ulicę Zemską do ulicy Żernickiej i dalej swoją trasą do pętli na Kuźnikach.

Na trasie objazdu, autobusy dodatkowo zatrzymają się na przystanku tymczasowym przy ulicy Zemskiej.

W kierunku przeciwnym, czyli w kierunku placu Grunwaldzkiego, od ulicy Żernickiej autobusy pojadą przez ulicę Chociebuską, Rogowską i Zemską do ulicy Rogowskiej (obecny przystanek „Zemska”) i dalej swoją trasą do ulicy Strzegomskiej.

Przystanek „Nowy Dwór (stacja kolejowa)” z ulicy Zemskiej zostanie przeniesiony na ulicę Żernicką za skrzyżowanie z ulicą Zemską (na wysokości przystanku kolejowego „Wrocław Nowy Dwór”).
Autobusy dodatkowo będą zatrzymywały się na przystanku „Nowy Dwór (Rogowska)”, który zlokalizowany jest przy ulicy Rogowskiej na wysokości garaży.

Linia 241
Przystanek autobusowy „Nowy Dwór (pętla)” dla autobusów linii 241 zostanie przeniesiony z dotychczasowej pętli autobusowej na ulicę Zemską, pomiędzy ulicą Rogowską a ulicą Żernicką (na wysokości przebudowywanej pętli przy ulicy Rogowskiej).

Autobusy linii 241 jadące od strony ulicy Mińskiej będą kursowały objazdem od ulicy Strzegomskiej przez ulicę Rogowską i Zemską do przystanku końcowego „Nowy Dwór (pętla)”, przed skrzyżowaniem z ulicą Żernicką.

W kierunku przeciwnym, czyli w kierunku ulicy Mińskiej i Krzemienieckiej, autobusy będą odjeżdżały z przystanku „Nowy Dwór (pętla)” przy ulicy Zemskiej i pojadą przez ulicę Żernicką, Chociebuską i Gubińską do ulicy Strzegomskiej.

Linia 249
Autobusy linii 249 jadące od strony ulicy Strzegomskiej będą kursowały objazdem od ulicy Rogowskiej przez ulicę Zemską do ulicy Żernickiej i dalej swoją trasą w kierunku Jerzmanowa i Jarnołtowa.

Na trasie objazdu, autobusy dodatkowo zatrzymają się na przystanku tymczasowym przy ulicy Zemskiej.

W kierunku przeciwnym, czyli w kierunku Petrusewicza oraz pętli „Krzyki”, od ulicy Żernickiej autobusy pojadą przez ulicę Chociebuską, Rogowską i Zemską do ulicy Rogowskiej (obecny przystanek „Zemska”) i dalej swoją trasą do ulicy Strzegomskiej.

Przystanek „Nowy Dwór (stacja kolejowa)” z ulicy Zemskiej zostanie przeniesiony na ulicę Żernicką, za skrzyżowanie z ulicą Zemską (na wysokości przystanku kolejowego „Wrocław Nowy Dwór”).
Autobusy dodatkowo będą zatrzymywały się na przystanku „Nowy Dwór (Rogowska)”, który zlokalizowany jest przy ulicy Rogowskiej na wysokości garaży.

 

Foto: Facebook/Inwestycje we Wrocławiu