Otwarto Cafe Równik, czyli klubokawiarnie, która powstała przy ul. Jedności Narodowej 47. W klubokawiarni kelnerami i baristami zostały osoby niepełnosprawne z zaburzeniami autystycznymi i upośledzeniem umysłowym.

Praca w kawiarni będzie dla osób intelektualną formą terapii grupowej. Jak podkreślają właściciele, to miejsce otwarte dla wszystkich. Kawiarnię otworzyło Stowarzyszenie Twórców i Zwolenników Psychostymulacji, które od 1994 roku zajmuje się terapią dzieci z zaburzeniami rozwojowymi (takimi jak zespół downa, autyzm czy dysfazja).

Przez kilka miesięcy osoby, które obecnie tam pracują same remontowały lokal, by przystosować go do prowadzenia kawiarni. Dzięki zaangażowaniu i pomocy wielu osób w końcu się udało.

Na miescu napijemy się pysznej kawy i zjemy m.in. leczo z indykiem czy pierogi. Kawiarnia będzie otwarta codziennie: od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00 – 19.00, a w niedzielę od 9.00 do 17.00. Obecnie w Równiku pracuje 10 osób niepełnosprawnych plus pomoc i asystenci.

Foto: MiejscaWeWroclawiu.pl