Wyścigi konne, targi roślin, a może aktywności sportowe? Sprawdziliśmy, jakie darmowe atrakcje czekają na wrocławian w najbliższych dniach. Zdecydowanie warto zaplanować sobie weekend i wziąć udział w ciekawych wydarzeniach.

1. Wielka Wrocławska na Torze Wyścigów Konnych Partynice

W programie dnia znalazło się siedem gonitw, które rozegrane zostaną na dystansach płaskich, płotowych oraz z przeszkodami. Wydarzeniem dnia będzie międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5-letnich i starszych koni na dystansie 5000 metrów, czyli Wielka Wrocławska, którą poprzedzi uroczysta parada z udziałem dyrektora toru – Jerzego Sawki oraz zaproszonych gości specjalnych.

W programie szereg atrakcji towarzyszących wyścigom, będą to m.in. konkurs na wyścigową elegancję, pokaz woltyżerki sportowej, wyścigi konne w goglach VR, bieg maskotek, czy przejażdżki na kucykach dla najmłodszych.

Więcej o wydarzeniu przeczytasz TUTAJ.

Gdzie: Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice
Kiedy: niedziela 5 września, godz. 13:00-19:00

2. Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa

Jeden z największych w Europie festiwal piw rzemieślniczych i regionalnych! Podczas trzech dni będziecie można wybierać spośród setek starannie wyselekcjonowanych piw lanych oraz równie wielu butelkowych pochodzących z najlepszych małych i średnich browarów polskich i europejskich. Festiwal to również święto piwowarów domowych, zarówno tych doświadczonych, jak i stawiających pierwsze kroki w piwowarstwie.

Gdzie: Stadion Wrocław
Kiedy:
– piątek 3 września, godz. 16:00-24:00,
– sobota 4 września, godz. 12:00-24:00,
– niedziela 5 września, godz. 12:00-20:00

3. Muzeum Współczesne Wrocław – 10. urodziny

W planie warsztaty, wykłady oraz piknik na trawie, podczas którego odbędzie się poczęstunek tortem oraz koncert: Koncert Czarny Latawiec – archiwistyczno-kolekcjonerski set poświęcony dźwiękowej historii i zbiorom dźwiękowym MWW. Dodatkowo, w godzinach od 15:00 do 20:00 wstęp na wszystkie wystawy prezentowane w muzeum będzie bezpłatny.

Gdzie: MWW, plac Strzegomski 2
Kiedy: piątek 3 września, godz. 17:00-21:00

4. Wydarzenia w Zajezdni Dąbie (Czasoprzestrzeń)

  • Targi roślin, kwiatów i dekoracji Zielono Mi

Zakres tematyczny Zielono Mi obejmuje następujący asortyment:
– design roślinny, lasy w słojach, floraria, kokedamy,
– dekoracje, doniczki, donice,
– kaktusy i sukulenty,
– kwiaty doniczkowe i cięte, kompozycje kwiatowe,
– obrazy z motywami kwiatowymi i roślinnymi.

  • Słodko Gorzko – festiwal słodkości i czekolady

Wyborne rarytasy, słodkości, ciastka, babeczki, czekolady i czekoladki. A to wszystko z najlepszych, rzemieślniczych manufaktur.

  • Targi kosmetyków naturalnych i wegańskich Natural Beauty

Na odwiedzających czekać będą m. in. premierowe produkty, specjalne rabaty targowe, najlepsze, polskie manufaktury kosmetyków, kremy, mydła, szampony, pomadki, balsamy, środki gospodarstwa domowego, świece naturalne.

  • Fashion Meeting – jesień – targi mody autorskiej i wzornictwa

Nadzwyczajne zakupy modowe od polskich projektantów, utrzymane w pogodnym klimacie dostarczą wszystkim satysfakcji, przyjemności i wielu miłych wrażeń na ciepłe dni. Na miejscu pojawią się projektanci mody damskiej, męskiej i dziecięcej z całej Polski, a odwiedzający będą mogli zaopatrzyć się odzież, obuwie, biżuterię, dodatki czy akcesoria.

  • Wrocławskie Targi Plakatu i Ilustracji

Plakat jako nośnik informacji wizualnej, komunikat artystyczny, ale także jako element udomowiony, będący efektowną ozdobą wnętrza zagości w postindustrialnych przestrzeniach dawnej Zajezdni Dąbie, gdzie różnego rodzaju targi i wystawy mają swój przystanek.

  • Dzika Uczta – zlot food truck’ów i restauracji

To wydarzenie, podczas którego będziecie można ponownie rozsmakować się w potrawach z całego świata, zachwycić się aromatami i kolorami.

  • Vegeholic – targi wegańskie

„Jesteś wege? Poznaj bogactwo nowych możliwości jakie oferuje rynek rozwijających się projektantów mody wegańskiej. A może dopiero zaczynasz i chcesz przejść na weganizm – nasze targi są też dla Ciebie, przyjdź, poznaj wegańskie marki odzieżowe, wegańskie kosmetyki a na stoiskach gastronomicznych i zlocie Foodtraków skosztuj specjalnie przygotowanych festiwalowych wegańskich dań” – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: Zajezdnia Dąbie – Czasoprzestrzeń, ul. Tramwajowa 1-3
Kiedy: sobota-niedziela (4-5 września), godz. 11:00-18:00

5. Wrocławskie Linie Turystyczne

Specjalne linie tramwajowe obsługiwane zabytkowym taborem, które umożliwiają mieszkańcom i turystom zwiedzanie Wrocławia. Jak informuje Klub Sympatyków Transportu Miejskiego, tramwaje wyjadą na tory w każdą sobotę i niedzielę, aż do 12 września.

Więcej o wydarzeniu oraz szczegółowe rozkłady dostępne TUTAJ. 

6. Sportowe Osiedla

Młodzieżowe Centrum Sportu oraz stowarzyszenie Osiedla dla Wrocławia zapraszają na cykl imprez rekreacyjnych na terenach obiektów sportowych i parkowych pod nazwą „Sportowe osiedla”, które będą odbywać się co weekend do końca września. W programie m. in.: warsztaty sportowe, strefa rekreacyjna, strefa gastronomiczna, „dmuchańce” dla dzieci. W ten weekend impreza odbędzie się na Oporowie i Gaju.

Gdzie i kiedy:

  • sobota 4 września, godz. 11:00-18:00, Oporów: Kąpielisko MCS, ul. Harcerska 25
  • niedziela 5 września, godz. Gaj: Boisko MCS, ul. Orzechowa 62

7. Festiwal Kolorów 2021

Festiwal Kolorów to popularna zabawa polega na wyrzucaniu w górę przez tysiące ludzi kolorowych proszków holi, które tworzą wielką barwną chmurę! W programie m. in. proszki holi, DJ-e i inni artyści, foodtrucki, konkursy z nagrodami i pozytywna atmosfera.

Gdzie: Pola Marsowe
Kiedy: sobota 4 września, godz. 15:00-20:00

8. Piknik Sąsiedzki Różanka/Karłowice

W programie:
– wyprzedaż garażowa/pchli targ,
– pokaz karłowickich talentów,
– warsztaty, konkursy,
– koncert zespołu Nina i Adam.

Gdzie: Brodzik – tereny zielone między ul. Berenta, a al. Kasprowicza
Kiedy: sobota 4 września, godz. 15:00-18:00

9. Vertigo Summer Blues Festival – George Dyer Band 

„Zapraszamy na koncert amerykańskiego muzyka na stałe mieszkającego we Wrocławiu. Przyjechał do nas z okolic San Francisco, zakochał się w naszym mieście i już od wielu lat systematycznie dokłada, swoją muzyczną “niebieską” nutkę do wrocławskiej sceny. George Dyer świetnie się odnajduje w dźwiękach nawiązujących do Alberta Kinga, B.B. Kinga jak i również Stevie Ray Vaughna. Towarzyszyć mu będą nasi wrocławscy muzycy, razem z którymi potrafi oczarować amerykańskim bluesem” – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: ZaZoo Beach Bar, Wybrzeże Wyspiańskiego 39E
Kiedy: piątek 3 września, godz. 19:00

 

Foto: Pixabay