Tylko kilka dni dzieli nas od najważniejszego wydarzenia sezonu 2021 na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice. W niedzielę 5 września odbędzie się Wielka Wrocławska – Nagroda Prezydenta Wrocławia. 

W programie dnia znalazło się siedem gonitw, które rozegrane zostaną na dystansach płaskich, płotowych oraz z przeszkodami. Wydarzeniem dnia będzie międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5-letnich i starszych koni na dystansie 5000 metrów, czyli Wielka Wrocławska, którą poprzedzi uroczysta parada z udziałem dyrektora toru – Jerzego Sawki oraz zaproszonych gości specjalnych.

W programie szereg atrakcji towarzyszących wyścigom, będą to m.in. konkurs na wyścigową elegancję, pokaz woltyżerki sportowej, wyścigi konne w goglach VR, bieg maskotek, czy przejażdżki na kucykach dla najmłodszych. Atrakcje już od godz. 13:00, start pierwszej gonitwy zaplanowano na godz. 14:10, Wielka Wrocławska rozpocznie się o godz. 16:50, dzień wyścigowy potrwa do godz. 19:00, wstęp wolny.

W programie dnia znalazło się siedem gonitw, na czele z najważniejszymi:

  • Wielką Wrocławską Nagrodą Prezydenta Wrocławia – międzynarodową gonitwą z przeszkodami dla 5-letnich i starszych koni,
  • Wielką Partynicką Nagrodą Unico Logistics – międzynarodową gonitwą z płotami dla 4-letnich i starszych koni

Na publiczność będzie czekać szereg atrakcji towarzyszących.

Konkurs „Wyścigowa elegancja” – godz. 14:00 – 18:00

Konkursy na najpiękniejszą wyścigową kreację stały się tradycją wrocławskiego toru. Organizowane od 2018 roku, cieszą się niesłabnącą popularnością. Po części wynika to z faktu, że partynicka publiczność lubi się elegancko ubierać. Po części zaś na dużą, konkursową frekwencję, wpływa główna nagroda, którą za każdym razem jest wyjazd na jeden ze znanych europejskich torów wyścigów konnych. Laureaci dotychczasowych konkursów mieli okazję na żywo podziwiać zmagania jeźdźców na torach w Paryżu, Pardubicach, Merano czy St. Moritz.
Główną nagrodą w tegorocznym konkursie jest wyjazd na najbardziej prestiżową gonitwę przeszkodową Europy – Grand National na torze Aintree w Liverpoolu w Anglii. Najbliższa edycja będzie 174. dorocznym biegiem wyścigów konnych Grand National. Odbędzie się w sobotę 9 kwietnia 2022 r.

Pokaz woltyżerki sportowej – godz. 14:30

Partynicka sekcja woltyżerki sportowej jest najliczniejszą i jedną z najlepszych sekcji w kraju. W trzech grupach trenuje 35 uczestników w wieku 7-18 lat. Ćwiczą na trzech koniach – Bastionie, Cendy i Nefrycie. Zajęcia poza Tomkiem Ogonowski prowadzą również Eryk Złoty i Karolina Śniegucka. W niedzielnym pokazie wystąpi najbardziej zaawansowana grupa, na czele z członkami kadry narodowej: Jakubem Ślempem, Julią Ślemp oraz Zuzanną Rzalik.

Wyścigi konne w goglach VR – godz. 13:00 – 19:00

Nie każdy ma odwagę, czy nawet możliwość, wsiąść na konia wyścigowego i poczuć ten zastrzyk adrenaliny, który towarzyszy jeźdźcom podczas gonitwy. Z myślą o wszystkich, którzy chcieliby się poczuć jak prawdziwi dżokeje, pojawi się specjalna, wyścigowa atrakcja. Na stoisku Wyższej Szkółki Jady Partynice dostępne będą gogle VR z wgranymi gonitwami, które zostały zarejestrowane na partynickim torze. Do wyboru będą gonitwy: płaska oraz przeszkodowa. Każdy chętny będzie mógł poczuć się jak dżokej i zobaczyć gonitwę jego oczami.

Bieg Maskotek – godz. 15:10

Zazwyczaj na bieżni toru wyścigowego rywalizują konie. Tym razem odbędzie się dodatkowy, extra wyścig, w którym udział wezmą…maskotki. Na linii startu pojawią się m.in. maskotki partynickiego toru, czyli elegancka para, ośmiornica i rekin z Hydropolis, hamburger reprezentujący Pasibusa, Orzeł z WKS Śląsk, wrocławski krasnal oraz maskotka MPK. Jako że to postaci poruszające się zdecydowanie wolniej niż wszyscy. Rywalizować będą na dystansie 100 metrów.

Przejażdżki na kucykach dla najmłodszych – godz. 13:00 – 19:00

Tradycyjnie przy stoisku Wyższej Szkółki Jazdy Partynice na najmłodszych czekać będą kuce z partynickiej stajni. Przez cały czas trwania mityngu dzieci od lat 3 będą mogły spróbować jazdy konnej na kucykach.

Szczepciobus – godz. 12:00 – 19:00

W niedzielę na terenie Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice stanie „Szczepciobus” – specjalnie oznakowany autobus MPK, przystosowany do roli mobilnego punktu szczepień. Każdy dorosły mieszkaniec, który jeszcze nie miał okazji się zaszczepić przeciwko COVID-19, będzie mógł wsiąść do pojazdu i przyjąć w nim szczepionkę firmy Johnson&Johnson.

 

Źródło: mat. prasowe / Foto: Miejsca we Wrocławiu