Azjatycka kuchnia, spacer osiedlowy, a może wystawa w BWA? Sprawdziliśmy, jakie darmowe atrakcje czekają na wrocławian w najbliższych dniach. Zdecydowanie warto zaplanować sobie weekend i wziąć udział w ciekawych wydarzeniach.

1. Festiwal Azjatycki

– Zapraszamy Was na wyjątkowy Street Food! Dymiące tajskie stragany, świeże japońskie sushi czy indyjska aromatyczna pakora? A może gruzińskie chaczapuri czy libański tabbouleh? Wrocław zapachnie trawą cytrynową, imbirem i ostrym chilli. Będzie marynowana rzepa i czarny sezam, domowe curry z chrupiącymi warzywami i świeżą kolendrą, zupa pho i vietnamskie kanapki bahn mi – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: Hala IASE, ul. Wystawowa 1
Kiedy:
– sobota 26 lutego, godz. 12:00-20:00
– niedziela 27 lutego, godz. 12:00-18:00

2. Festiwal piwa, wina i cydru

Festiwal piwa, wina i cydru będzie towarzyszył Festiwalowi Azjatyckiemu. Strefa napojów kraftowych ugasi pragnienie po ognistych daniach kuchni azjatyckiej. Chmiel, winogrona, jabłka i wiele innych to temat przewodni podczas tych dni!

Gdzie: Hala IASE, ul. Wystawowa 1
Kiedy:
– sobota 26 lutego, godz. 12:00-20:00
– niedziela 27 lutego, godz. 12:00-18:00

3. Błyskotki – Targ Biżuterii i Dodatków

– To wydarzenie z dodatkami i biżuterią, której nie spotkasz w sklepie, różnego rodzaju, starannie i ręcznie wykonana, ze stali szlachetnej, czy recyklingu. Biżuteria boho, a może z kamieniami? To wszystko czeka na Was na Błyskotkach. Przyjdźcie koniecznie na nasze wydarzenie. Będziecie mieli możliwość zapoznania się z ofertą twórców z całej Polski – informują organizatorzy wydarzenia.

Gdzie: Hala IASE, ul. Wystawowa 1
Kiedy:
– sobota 26 lutego, godz. 12:00-20:00
– niedziela 27 lutego, godz. 12:00-18:00

4. Dzień otwarty w EKOSTRAŻY

EKOSTRAŻ zaprasza na Dzień Otwarty pod hasłem „Otwórz się na miłość – otwórz się na adopcję”! Na miejscu będzie można poznać zwierzęta, które czekają w azylu na domy stałe lub tymczasowe.

– Myślisz o adopcji psa lub kota? A może chciałbyś zostać wolontariuszem i nie wiesz, jak się za to zabrać? Lub po prostu chcesz porozmawiać z nami, wolontariuszami, wesprzeć EKOSTRAŻ darami lub finansowo, nabyć nasze gadżety? Przyjdź w niedzielę na Miłoszycką! – zapraszają organizatorzy.

Gdzie: EKOSTRAŻ, ul. Miłoszycka 67
Kiedy: niedziela 27 lutego, godz. 10:00-15:00

5. „Dogowystawa” w Sky Tower

„Dogowystawa” to inicjatywa, która ma wesprzeć schroniska funkcjonujące na terenie Wrocławia i okolic w działaniach obejmujących pomoc w znalezieniu zwierzętom nowych właścicieli. Wystawa prezentuje efekty sesji fotograficznych wykonanych w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu oraz Fundacji Pomocy Zwierzętom MUTUZALKI.

Więcej szczegółów dotyczących wydarzenia można znaleźć TUTAJ.

Gdzie: Sky Tower, łezka eventową, ul. Powstańców Śląskich 95
Kiedy: 21.02-31.03.2022

6. Dobry wieczór we Wrocławiu – wystawa zbiorowa

Czym jest wieczór, jak go doświadczamy i czy aby na pewno dla każdego jest dobry? Dobry wieczór we Wrocławiu to wystawa zbiorowa w skrzydle galerii BWA Wrocław Główny, będąca efektem kilkumiesięcznej pracy grupy roboczej oraz odniesienie do kultowego neonu znajdującego się na dachu naprzeciw dworca PKP – przyjaznego witacza podróżnych.

Uczestnicy i uczestniczki wystawy, szukają odpowiedzi na to czym jest wieczór, czerpiąc z różnych mediów – fotografii, filmu, kolażu, dźwięku, tekstu czy instalacji. Wydobywają z niego esencję i rozpracowują go, inspirując się nawzajem. Mówią o modlitwie, intymności, maskach, zanieczyszczeniu światłem, lęku i niemożności.

Gdzie: BWA Wrocław Główny, antresola na dworcu PKP, ul. Piłsudskiego 105
Kiedy: 18.02-27.03.2022

7. Lokomotywa – instalacja Yael Vishnizki-Levi

„Lokomotywa” Yael Vishnizki-Levi to wielkogabarytowa instalacja w kształcie lokomotywy na terenie dworca kolejowego, która podkreśla szczególnie aktualne dziś tematy, jakimi są migracja i mobilność. Wystawa powstaje przy udziale osób, które przekazują swoje przedmioty i historie związane z opuszczeniem jednego miejsca i zamieszkaniem w drugim.

Artystka o wielonarodowościowych korzeniach sięga po lekturę znanego wiersza dla dzieci autorstwa Juliana Tuwima. Wykształcona poza zasięgiem polskiego kanonu literackiego dokonuje jego odczytania już jako osoba dorosła, ukształtowana przez inny kulturowy i społeczny paradygmat. Pragnie wykorzystać motyw lokomotywy, dodając do niej odniesienia historyczne i współczesne.

Gdzie: BWA Wrocław Główny, antresola na dworcu PKP, ul. Piłsudskiego 105
Kiedy: 18.02-27.03.2022

8. Wywczas 2.0 – NOWY DWÓR

– Zima to czas dłuższych wieczorów i nadrabiania zaległości literackich, filmowych czy muzycznych. W tym sezonie sprawimy, że wrocławskie osiedla będą mieć kulturę i rozrywkę w najbliższym, lokalnym otoczeniu. To będzie wspaniała okazja do spotkania z sąsiadami, a także budowania nowych relacji – zachęca Wrocławska Fundacja Filmowa i Profit Development.

W niedzielę (27 lutego), w ramach Wywczasu 2.0 odbędą się dwa wydarzenia:

  • Spotkanie animacyjno-filmowe dla najmłodszych – „Nawet myszy idą do nieba”, reż. Jan Bubeniček, Denisa Grimmova + edukacja filmowa.
  • Zimowy Spacer Osiedlowy – architektoniczno-sentymentalne zwiedzanie osiedla, przy kubku ciepłej herbaty z przewodnikiem.

Na wydarzenia obowiązują zapisy. Więcej szczegółów można znaleźć TUTAJ.

Gdzie: Centrum Kultury Wrocław-Zachód, ul. Chociebuska 4-6
Kiedy:
– niedziela 27 lutego, godz. 11:00 – „Poranki dla dzieci”
– niedziela 27 lutego, godz. 12:00 – „Zimowy Spacer Osiedlowy”

9. Giełda Staroci – Plac pod Iglicą

Przy Hali Stulecia, na Placu pod Iglicą, jak zwykle ostatni weekend miesiąca, odbywa się kultowa giełda staroci, która już na dobre zapisała się w zbiorze tradycji Wrocławia. Odwiedzając stoiska można upolować meble i dzieła sztuki, jakich próżno szukać w sklepach. Wizyta na giełdzie może zaowocować znalezieniem naprawdę oryginalnego prezentu dla wyjątkowej osoby. Targi, oprócz kolekcjonerów, odwiedzają też artyści, którzy sprzedają rękodzieło takie jak np. biżuteria czy akcesoria domowe.

Gdzie: Plac pod Iglicą
Kiedy: 26.02-27.02.2022 (sobota-niedziela)

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu