Koncert jazzowy, teatr plenerowy, a może przejażdżka zabytkowym tramwajem? Sprawdziliśmy, jakie darmowe atrakcje czekają na wrocławian w najbliższych dniach. Zdecydowanie warto zaplanować sobie weekend i wziąć udział w ciekawych wydarzeniach.

1. Wrocławski Teatr Plenerowy

Spektakle na łonie natury, podczas których sceną jest trawnik, widownia zasiada na leżakach, a teatr rodzi się pomiędzy aktorami a publicznością. Tegoroczna edycja zadedykowana jest Tadeuszowi Różewiczowi, poecie i dramaturgowi, honorowemu obywatelowi Wrocławia, którego setna rocznica urodzin przypada właśnie na 2021 rok. Aby uczcić pamięć poety, sztuka która będzie odrywana przez aktorów, to dramat autorstwa Różewicza pt. „Kartoteka”.

Gdzie: Park Na Niskich Łąkach, dojazd od ul. Na Niskich Łąkach lub od ul. Żabia Ścieżka
Kiedy: 4 lipca 2021 (niedziela), rozpoczęcie o godz. 18.00

Więcej o wydarzeniu przeczytasz TUTAJ.

2. Niedzielne śniadanie w Parku Andersa

Park Śniadaniowy to idealne miejsce dla miłośników porannych potraw i lokalnych produktów, dla osób, którym zależy na odkrywaniu nowych smaków i spędzeniu czasu w pięknym otoczeniu, w pozytywnej atmosferze. Każdy znajdzie coś dla siebie z listy food trucków oferujących dania śniadaniowe. Nie zabraknie również produktów na wynos, a także zimnego piwa oraz innych trunków, które będą dostępne w pobliskim Forest Barze.

Gdzie: Park Andersa, ul. Kamienna
Kiedy: niedziela 4 lipca, godz. 9:00-16:00

3. Vertigo Summer Jazz Festival

Inicjatywa klubu Vertigo Jazz Club & Restaurant mająca na celu promocję jazzu oraz miasta Wrocławia jako przestrzeni koncertowej. W ramach Festivalu, który odbywać będzie się od 1 do 31 lipca Vertigo Jazz Club & Restaurant zaprasza na koncerty jazzowe do takich miejsc jak: plaże, parki, hotele, dachy, Vertigo Jazz Club & Restaurant i wiele innych.

Gdzie i kiedy:

  • sobota 3 lipca, Babie Lato Partynice, ul. Zwycięska 2, godz. 20:00, wystąpi zespół Gentelmen’s Jazz,
  • niedziela 4 lipca, Wyspa Daliowa, godz. 14:00, wystąpi wrocławska wokalistka doskonale znana ze sceny Vertigo, Natalia Szczypuła.

Więcej o wydarzeniu przeczytasz TUTAJ.

4. Wrocławskie Linie Turystyczne

Specjalne linie tramwajowe i autobusowe obsługiwane zabytkowym taborem, które umożliwiają mieszkańcom i turystom zwiedzanie Wrocławia. W tym roku oferta Wrocławskich Linii Turystycznych zostanie poszerzona, a poza zabytkowymi tramwajami, pasażerowie będą mogli podróżować także historycznymi autobusami. Jak informuje Klub Sympatyków Transportu Miejskiego, tramwaje wyjadą na tory w każdą sobotę i niedzielę, aż do 12 września, natomiast autobusy będą jeździły w piątki i niedziele, aż do końca sierpnia.

Więcej o wydarzeniu oraz szczegółowe rozkłady dostępne TUTAJ.

5. Noc Nadodrza – EKO MIASTO

„W tym roku Noc Nadodrza odbywa się pod hasłem #ekomiasto. Razem z lokalnymi przedsiębiorcami i mieszkańcami zastanowimy się nad tym jak pozytywnie wpływać na przestrzeń dookoła nas. Poznamy też przedsiębiorców, którzy prowadzą swoje biznesy w sposób zrównoważony i nie są im obce takie idee jak zero waste. Dowiecie się gdzie na Nadodrzu kupić ekologiczne zamienniki codziennych produktów, która kawiarnia ma własny kompostownik i czy łąki kwietne zamiast skoszonych trawników to dobry pomysł” – informują organizatorzy. W planie są m. in. warsztaty, konkursy czy kino plenerowe w podwórku przy ul. Paulińskiej.

Harmonogram wydarzenia dostępny TUTAJ.

Gdzie: Łokietka 5 – Infopunkt Nadodrze
Kiedy: sobota 3 lipca, rozpoczęcie o godz. 11:00

6. Joga w Parku Szczytnickim

Ideą projektu JOGA W PARKU jest promowanie zdrowego, aktywnego wypoczynku. To szansa na ruch, relaks i kontakt z naturą dla mieszkańców dużego miasta. Spotkania w ramach akcji to zaproszenie mieszkańców Wrocławia do wspólnej praktyki jogi na świeżym powietrzu. Na zajęcia należy zabrać ze sobą ze sobą matę do jogi lub koc lub duży ręcznik oraz wygodny strój.

Gdzie: Park Szczytnicki
Kiedy: niedziela 4 lipca, rozpoczęcie o godz. 10:00

7. Psi piknik na Niskich Łąkach

„Hej opiekunowie i opiekunki psiaków z Przedmieścia Oławskiego! Hej psiaki! Zanotujcie sobie datę 4 lipca w Waszych psich kalendarzach. Co się wtedy zadzieje? PSI PIKNIK! Będziemy wspólnie swiętować Dzień Psa (obchodzimy 1 lipca, ale na Trójkącie poświętujemy w niedzielę) i podsumujemy akcję „POSPRZĄTAJ PO MNIE” – zachęcają organizatorzy. W planie m. in. różnego rodzaju warsztaty, psi bazarek oraz strefa gastro.

Gdzie: Park Na Niskich Łąkach,
Kiedy: niedziela 4 lipca, godz. 14:00-18:00

8. Teatr na Leżakach – Magnolia Park

Śpiewający i tańczący aktorzy, orkiestra, leżaki i zimne napoje. Tak wygląda letni teatr, który w piątek i sobotę znów zagości we Wrocławiu. Na placu przed Magnolia Park zobaczymy dwa energetyczne przedstawienia Teatru Pijana Sypialnia. Teatr Pijana Sypialnia ponownie przyjeżdża do Wrocławia, by bawić widzów swoimi oryginalnymi występami. Ciekawy repertuar, muzyka na żywo, rodzinna atmosfera – to wszystko nawiązuje do tradycji przedwojennych teatrów ogródkowych. Poprzednie edycje cieszyły się ogromną popularnością i zgromadziły tysiące widzów.

Gdzie i kiedy:

  • piątek 2 lipca, godz. 20:30, plac przed Magnolia Park, „EkoOpera”
  • sobota 3 lipca, godz. 20:30, plac przed Magnolia Park, „Wodewil warszawski”

Więcej o wydarzeniu przeczytasz TUTAJ.

9. Kino Letnie w Zajezdni

„W każdy lipcowy i sierpniowy piątek o godz. 21:30 serwujemy bezpłatne pokazy filmowe pod chmurką, dostępne także dla zmotoryzowanych. Tematyka filmowego repertuaru oscylować będzie wokół motywów dobrej energii, wakacji i letniego nastroju.Zaplanowaliśmy również kilka dodatkowych atrakcji-niespodzianek!” – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Gdzie: Centrum Historii Zajezdnia, ul. Grabiszyńska 184
Kiedy: piątek 2 lipca, godz. 21:30

10. Kolor Fest Wrocław – Dzień Kolorów Holi we Wrocławiu

„Przyjdź z przyjaciółmi na tą niepowtarzalną imprezę, przeżyj niezapomniane chwile, obrzucaj się kolorowymi proszkami holi, baw się i tańcz przy muzyce najlepszych DJ’ów! Kolor Fest jest dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowych. Nie może Was tam zabraknąć!” – zapraszają organizatorzy.

Gdzie: Intakus – ul. Wróblewskiego 9
Kiedy: niedziela 4 lipca, godz. 17:30

 

Foto: Pixabay