Vertigo Jazz Club & Restaurant to wyjątkowe miejsce na mapie Wrocławia – od ponad czterech lat jest domem muzyki, w którym można przenieść się na chwilę w czasie i przestrzeni.

Vertigo to klub, który swoją działalność skupia głównie na scenie muzycznej i szerokiej propozycji koktajlowej, oferując również ciekawą kartę restauracyjną. Wystrój lokalu nawiązuje do czasów prohibicji i najlepszych amerykańskich klubów jazzowych. Codziennie na scenie Vertigo można zobaczyć i usłyszeć inny skład muzyczny (w wybrane dni odbywają się aż trzy różne koncerty). Wybierając konkretny dzień na pewno znajdziecie coś dla siebie.

 

Program jest szeroki

Od teatru improwizowanego „Improkracja” w każdy wtorek (po spektaklach w klubie odbywa się Jazz Jam Session, na które wstęp jest darmowy), przez Stand Upy, koncerty bluesowe (zazwyczaj w czwartki) i soulowe kończąc oczywiście na muzyce jazzowej – tej w Vertigo jest najwięcej. Jazz występuje tutaj w tak wielu stylach, że ciężko nie zostać fanem tego gatunku muzycznego. W Vertigo można również spotkać gwiazdy muzyki – do tej pory wystąpili w klubie między innymi: zespół Voo Voo, The Dumplings, Tomasz Stańko, Stanisław Soyka, Wojtek Mazolewski, John Porter i wielu innych. Karta koktajlowa nie pozostaje w tyle! Barmani Vertigo przygotują dla każdego coś z klasyki koktajlowej, jak i zaproponują coś ze specjalnej karty sezonowej. Kuchnia w Vertigo to nawiązanie i częste wariacje na temat kuchni amerykańskiej. Można spróbować któregoś z tapasów, zup, dań głównych czy dań klubowych.

Vertigo to również ciekawostki – warto wspomnieć pocztę Vertigo z dedykowaną linią pocztówek, współpracę z browarem Profesja, której efektem jest piwo Jazzman, wydawnictwo muzyczne V-Records czy niebanalne elementy wystroju takie jak schody przypominające klawiaturę fortepianu.
„Vertigo Daily” to gazeta wydawana przez klub, w której oprócz menu lokalu odkryć można ciekawostki klubowe oraz przeczytać ciekawe artykuły dotyczące działalności Vertigo. Gazeta jest dostępna dla gości klubu, można ją również znaleźć przed wejściem.  W najbliższych tygodniach zaplanowano szereg wydarzeń, lokal jest otwarty prawie codziennie i każdego dnia ma bogatą ofertę kulturalną. Zapoznać można się z nią na oficjalnym fanpage oraz na stronie internetowej. Uwadze polecamy przede wszystkim koncert Moniki Borzym 8 września oraz koncert londyńskiej grupy Cykada – 25 września. Warto jednak przestudiować cały program Vertigo – dzieje się tam naprawdę sporo.

W Vertigo odbędą się także dwa bardzo ciekawe wydarzenia. Jedno z nich to „Pierwsze kroki w świecie Pisco – Degustacja i koktajle”, a drugie to „Spotkanie przy winie w Vertigo”. Zobaczcie szczegóły klikając w link.

Strona www: Tutaj

Bilety: Tutaj

Fanpage: Tutaj

Adres: Oławska 13 – Wrocław