Za 12 miesięcy do dyspozycji klientów Galerii i mieszkańców Wrocławia zostaną oddane nie tylko dodatkowe miejsca parkingowe przy ul. Braniborskiej, ale również nowe powierzchnie handlowe oraz biurowe.

Od dłuższego czasu oferujemy bezpłatne porady architekta wnętrz. Kilka miesięcy temu otworzyliśmy nową resturację i studio kulinarne. Jest już apteka, kantor, czy biuro podróży i punkt odbioru przesyłek. Teraz przyszła kolej na polepszenie zaplecza parkingowego, dlatego rozpoczęliśmy budowę wielopoziomowego parkingu – opowiada Jakub Wallner, dyrektor Galerii Wnętrz Domar. 

Nowa inwestycja określana jest jako parking wielopoziomowy, jednak tylko część powierzchni przeznaczono na miejsca postojowe. Budynek ma się składać z sześciu poziomów. W podziemiu zostanie utworzony magazyn o powierzchni 2 tys. m2. Na parterze (o tym samym metrażu) ulokowani zostaną nowi najemcy. Na wyższych poziomach powstanie parking mieszczący 340 samochodów oraz 800 m2 powierzchni biurowej. 

W chwili obecnej nie mogę zdradzić jakie dokładnie sklepy pojawią się na nowo utworzonej powierzchni handlowej. Na razie jest to tajemnica, jednak mogę zapewnić, że będą to sklepy wielkopowierzchniowe, przydatne dla mieszkańców tej dzielnicy Wrocławia, ale także całkiem nowe sklepy usługowe uzupełniające to, co na obecną chwilę ma do zaoferowania dla odwiedzających Domar – dodaje J. Wallner.
Najważniejsze jednak zdaje się być powiększenie parkingu Galerii Wnętrz. Fakt, że zaistnieje możliwość postawienia samochodu pod dachem zapewni wygodną komunikację klienta z obiektem. Dużo ważniejsze jest jednak to, że w ścisłym centrum miasta powstanie aż 340 nowych miejsc parkingowych, które będą mogli użytkować nie tylko klienci, ale też mieszkańcy okolicznych budynków. 

Przez okres prowadzonych prac budowlanych ulegnie zmianie dojazd na dotychczasowy duży, bezpłatny dla klientów robiących zakupy parking. Obszerny wjazd od ul. Braniborskiej od strony MOPSu będzie służył jako główna brama wjazdowa.

Firmą odpowiedzialną za projekt parkingu jest TH Architekci, za sprawą której we Wrocławiu pojawił się m. in. biurowiec Global na ul. Św. Mikołaja czy też biurowiec Skanska na ul. Strzegomskiej. Wykonawcą z kolei jest firma PORR, która określiła planowany termin oddania parkingu na wrzesień 2018 r.

 

Wizualizacje: Mat. prasowy