Akademia Gastro to 11 dni szkoleniowych, 25 spotkań informacyjnych i warsztatów oraz wizyta w studyjna w modelowej kuchni restauracyjnej. Projekt jest skierowany do osób, które planują rozpoczęcie swojej przygody z biznesem gastronomicznym we Wrocławiu i chciałby by zdobyć wiedzę oraz doświadczenie w tym obszarze. Wszystkie spotkania w ramach Akademii Gastro są bezpłatne, obowiązują jednak zapisy.

Spotkanie inauguracyjne rozpocznie się w środę (22 marca) o godzinie 10:00 w Infopunkcie BarBara przy ul. Świdnickiej 8b. Uczestnicy zostaną wprowadzeni do idei Akademii Gastro, odbędzie się również dyskusja panelowa: „Własna restauracja we Wrocławiu – od marzenia do wyzwania”. W wydarzeniu wezmą udział m. in. właściciele wrocławskich restauracji, którzy z sukcesem prowadzą swoje biznesy.

Warsztaty i szkolenia w ramach Akademii będą prowadzone przez ekspertów z danych dziedzin oraz przez wrocławskich restauratorów. Spotkania będą odbywać się w wyznaczone dni, od 22 marca do 20 kwietnia. Kwestie, jakie poruszą prowadzący to m. in.: koszty otwarcia i prowadzenia lokalu, biznesplan restauracji, wyposażenie lokalu gastronomicznego, zakładanie działalności gospodarczej czy social media w gastronomii.

Akademia Gastro to projekt realizowany w ramach Akademii Wrocławskiego Przedsiębiorcy, prowadzonej przez Biuro Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia. Szczegółowe informacje oraz zapisy są dostępne na stronie internetowej Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin.

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu