Wiosenna pogoda budzi w wielu osobach zapał do planowania wycieczek. Możliwości jest wiele – atrakcyjny jest zarówno Dolny Śląsk, jak i nieco dalsze destynacje, tuż za polsko-niemiecką granicą. Aby się o tym przekonać, wcale nie trzeba organizować transportu czy planu zwiedzania, wystarczy wybrać wycieczkę, złożyć rezerwację i czekać na wyjazd, który może odbyć się już w maju.

Jednodniowe wycieczki autokarowe to idealna propozycja dla mieszkańców Wrocławia, którzy chcą odkryć nowe miejsca poza miastem, ale nie mają zbyt dużo wolnego czasu. Wbrew pozorom, jeden dzień może przynieść ogrom atrakcji.

Propozycje wycieczek

1. Winobus Winnica Silesian – zwiedzanie i degustacja

Pierwsza z wycieczek dedykowana jest miłośnikom wina i Dolnego Śląska. Winnica Silesian, czyli cel wyjazdu, zlokalizowana jest w Bagieńcu, w okolicy Świdnicy, zaledwie pół kilometra od dawnego klasztoru cysterskiego i przylegającej do niego winnicy.

W planie wycieczki znajduje się m. in. zwiedzanie winnicy i degustacja kilku rodzajów win, następnie przejazd do Świdnicy i zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Przewidziany jest również czas wolny na indywidualny spacer czy odpoczynek.

Termin: 20 maja 2023 r. (sobota)

Szczegółowy program, ceny oraz system rezerwacyjny dostępne są na stronie internetowej: https://mareda.pl/produkt/winobus-winnica-silesian-zwiedzanie-i-degustacja/

2.) Spreewald – „Niemiecka Wenecja” i rejs dłubankami

Cel kolejnego z wyjazdów to znajdująca się tuż za polsko-niemiecką granicą „Niemiecka Wenecja”. To przepiękna kraina poprzecinana tysiącami rzek i kanałów, na terenie której znajdują się miejscowości czy siedliska, do których można się dostać tylko łodzią.

Uczestnicy wycieczki wezmą udział w spływie dłubankami po kanałach Spreewaldu z kilkoma przystankami w malowniczych miejscach na trasie. Odwiedzą miejscowość-skansen Lehende, a także spróbują Spreewaldzkich ogórków. W planie jest również zwiedzanie Lubbenau, czyli centrum turystycznego regionu.

Termin: 3 czerwca 2023 r. (sobota)

Szczegółowy program, ceny oraz system rezerwacyjny dostępne są na stronie internetowej: https://mareda.pl/produkt/spreewald-niemiecka-wenecja-na-majowke-2/

3.) Ogród Różany Forst i Park Mużakowski

Ostatnia z propozycji z całą pewnością spodoba się miłośnikom przyrody. Jednen z najpiękniejszych w Europie ogrodów kwiatowych, a mianowicie Wschodnioniemiecki Park Różany oraz Park Mużakowski wpisany na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO – to wyjątkowe miejsca, które można zobaczyć, rezerwując wyjazd.

W Ogrodzie Różanym Frost zajmującym 17 hektarów znajduje się ponad 40 tysięcy krzewów różanych 700 odmian, a także liczne fontanny, skwery i mostki oraz wspaniały „Plac zabaw królewny śnieżki”. Park Mużakowski to natomiast 700-hektarowy park z dwoma przepięknymi pałacami. Dodatkową atrakcją jest przejazd do Bad Muskau, gdzie odbędzie się spacer z pilotem po mieście.

Termin: 17 czerwca 2023 r. (sobota)

Szczegółowy program, ceny oraz system rezerwacyjny dostępne są na stronie internetowej: https://mareda.pl/produkt/ogrod-rozany-forst-i-park-muzakowski/

Organizatorem wyjazdów jest Klub Turystyczny Mareda.pl z Wrocławia. Zapisy na wycieczki odbywają się wyłącznie przez system rezerwacji dostępny na stronie internetowej: www.mareda.pl

 

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z mareda.pl
Foto: mareda.pl