Przy ulicy Kazimierza Wielkiego 29b, tuż obok Ewangelickiego Kościoła Opatrzności Bożej, rozpoczęły się prace w ramach inwestycji realizowanej przez wrocławskiego dewelopera – spółkę Urban Corp. Na niezabudowanej dotychczas działce powstanie kamienica z lokalami usługowymi na parterze i mieszkaniami na pozostałych kondygnacjach.

– Nowy budynek będzie nowoczesną interpretacją kamienicy o klasycznych proporcjach. Jego elewacja została zaprojektowana z uwzględnieniem proporcji sąsiednich budynków, natomiast główna część elewacji kończy się na wysokości gzymsu wieńczącego sąsiednie kamienice. Projekt został stworzony zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego – informował na początku 2022 roku wrocławski deweloper, spółka Urban Corp.

Na parterze budynku będą mieściły się dwa lokale usługowe, w których swoją działalność mogą prowadzić np. małe restauracje czy piekarnia. Na pozostałych kondygnacjach zaplanowano kawalerki oraz mieszkania 2-3 pokojowe. Każde z nich będzie posiadało wyjście na loggię lub balkon, co dodatkowo powiększy powierzchnię mieszkalną.

Wizualizacje budynku mogą jeszcze ulec zmianie.

 

Wizualizacje: Urban Corp
Foto: Google Maps / skyscrapercity.com/Wrocer