W najbliższą sobotę (29 lipca) rozpocznie się przebudowa pierwszego odcinka ulicy Dolnobrzeskiej we wrocławskiej Leśnicy. W związku z zaplanowanymi pracami kierowcy pojadą objazdem, a autobusy MPK linii nr 137 i 937 zmienią swoje trasy. Remont potrwa około sześciu miesięcy.

Przebudujemy pierwszy odcinek ul. Dolnobrzeskiej. To ważna trasa dojazdowa dla mieszkańców pobliskich osiedli do ulicy Średzkiej. Planowana inwestycja obejmie między innymi rozbudowę infrastruktury drogowej ulicy Dolnobrzeskiej od ul. Krępickiej do ul. Błońskiej. To blisko 320 metrów jezdni, obustronne chodniki, droga dla rowerów. Planowana jest przebudowa istniejących skrzyżowań, zarówno z drogami publicznymi, jak i wewnętrznymi. Część przejść dla pieszych będzie wyniesiona. Powstaną nowe przystanki dla autobusów komunikacji miejskiej – wyliczają Wrocławskie Inwestycje.

Co więcej, przebudowana zostanie kompleksowo infrastruktura podziemna m.in. kanalizacja sanitarna, deszczowa, sieci elektroenergetyczne, teletechniczne, gazowe. Wykonawca zajmie się również zielenią.

Kosz inwestycji oszacowano na blisko 9 milionów złotych.

Zmiany w rozkładach MPK i objazd dla kierowców

Na odcinku od ul. Krępickiej do ul. Błońskiej, od 29 lipca (sobota), planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji komunikacji autobusowej dla linii: 137 i 937.

Autobusy tych linii pojadą w jednym kierunku ul. Dolnobrzeską na odcinku od ul. Krępickiej do ul. Błońskiej, natomiast w stronę Leśnicy będą kursowały objazdem przez ul. Mokrzańską i ul. Krępicką  z pominięciem przystanków „Owczarska” i „Brzezińska”.

Kierowcy jadący w kierunku Leśnicy również pojadą objazdem.

 

Foto: mat. Wrocławskie Inwestycje