Początkowo „kobiece wtorki” obowiązywały na terenie całej strefy Saunarium – Aquapark Wrocław, jednak po otwarciu wioski saunowej w lipcu 2022 roku, zostały przeniesione właśnie do nowego Saunarium na wzgórzu. Decyzja nie spotkała się z aprobatą kobiet, które czują się pozbawione dodatkowych atrakcji i dotychczasowej formy relaksu. W związku z tym powstała petycja skierowana do Prezydenta Miasta oraz Prezesa Zarządu Aquapark Wrocław.

„Cykliczne „wtorki dla kobiet” były zorganizowane ze względu na potrzeby pań, gdyż większość z nich nie czuje się komfortowo nago w towarzystwie mężczyzn i jest to bariera nie do pokonania. Nie jest to spowodowane kaprysem, czy jak twierdzą niektórzy, dyskryminacją panów. W naszej rodzimej obyczajowości i kulturze większość kobiet nie jest w stanie obnażyć się publicznie w męskim towarzystwie. Każdy empatyczny mężczyzna potrafi to zrozumieć” – piszą autorzy petycji.

Podkreślają również, że przed przeniesieniem „kobiecych wtorków” do wioski saunowej, panie przez wiele lat, raz w tygodniu, bez obecności mężczyzn miały możliwość korzystania z całej strefy Saunarium, w tym m.in.:
– różnego rodzaju saun i biosaun,
– łaźni parowych,
– basenu chłodzącego w ogrodzie saunowym,
– basenu Thalasso ze słona wodą morską i masażami,
– basenu w ogrodzie saunowym z hydromasażami,
– jacuzzi pod gwiazdami itd.

Aktualnie kobiety mają do dyspozycji wyłącznie sauny i prysznice na terenie wioski saunowej, bez dostępu do reszty atrakcji, co ich zdaniem ograniczyło wielu paniom przestrzeń i możliwość pełnego relaksu. W związku z tym wrocławianki domagają się poszanowana ich potrzeb oraz przywrócenia „wtorków dla kobiet” w całej strefie Saunarium.

Pod petycją online podpisało się już ponad 130 osób.

 

Foto: Aquapark Wrocław