W najbliższych dniach Zarząd Zieleni Miejskiej ogłosi przetarg na rewitalizację placu zabaw w Parku Biskupińskim. Pierwszy etap prac obejmie urządzenie przestrzeni dla starszych dzieci, natomiast w kolejnych latach przeprowadzony zostanie etap drugi, w ramach którego powstanie plac zabaw dla najmłodszych pociech.

Zaczniemy od budowy bezpiecznej żwirowej nawierzchni, żeby zamontować zestaw zabawowy ryba, huśtawkę wahadłową podwójną, huśtawkę tzw. bocianie gniazdo i zestaw do balansowania. Oczywiście w normalnym standardzie nie może zbraknąć dojścia do placu zabaw i małej architektury jak ławki, kosze na odpady, tablice edukacyjne i regulaminowe. Nasadzenia zieleni to także standard – wylicza Zarząd Zieleni Miejskiej.

Drugi etap inwestycji, zaplanowany na kolejne lata, będzie dedykowany młodszym dzieciom. Jak zapowiada ZZM, powstanie wtedy bezpieczna nawierzchnia piaskowa, a teren zostanie ogrodzony. Dodatkowo pojawi się piaskownica, łódź, bujak, zestaw do zabawy z piaskiem, a także zestaw piknikowy dla dzieci – stolik, siedziska i tyrolka.

 

Wizualizacje: mat. ZZM Wrocław