Pierwszy lokal Hard Rock Cafe we Wrocławiu – otwarty! Lokal to nie tylko kolejne miejsce z muzyką na żywo, ale przestrzeń, która w unikalny sposób łączy restaurację, sklep z rockowymi gadżetami i scenę muzyczną. Atmosferę tworzy także kolekcja wyjątkowych pamiątek.

– Na ścianach wiszą między innymi płaszcz Jimiego Hendrixa czy mikrofon Elvisa Presleya. Lokal jest gotowy i czeka na mieszkańców Wrocławia. Pierwsze koncerty na naszej scenie już w marcu – mówi Paweł Broniszewski, prezes spółki BARISTA S.A. – franczyzobiorcy marki Hard Rock Cafe w Polsce. 

Nowy punkt na kulturalnej mapie Wrocławia mieści się w zabytkowej kamienicy pod adresem Rynek 25 – w dawnej siedzibie Mody Polskiej – gdzie organizowane były m.in. wystawy w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Wszystkie prace przeprowadzone przez inwestora wymagały konsultacji z miejskim konserwatorem zabytków. Akceptację uzyskały jedynie takie rozwiązania, które nie zakłócały architektury zabytkowej kamienicy.

Nie lada gratką dla gości lokalu jest Rock Shop. Można w nim będzie kupić koszulki i bluzy z logo Hard Rock Cafe Wrocław, kolekcjonerskie piny, a nawet biżuterię.
Pierwsza restauracja sieci Hard Rock Cafe powstała w 1971 roku w Londynie. Obecnie na całym świecie pod tą marką działa 180 restauracji, 24 hotele i 11 kasyn. W Polsce dotychczas funkcjonowały trzy lokale Hard Rock Cafe. Teraz – po Warszawie, Krakowie i Gdańsku – przyszła kolej na Wrocław.

Foto: Mat. prasowy