W poniedziałek 16 listopada, na terenie miasta ponownie odbędą się protesty antyrządowe. Zmotoryzowani strajkujący przeprowadzą blokadę ulic, natomiast pozostali spotkają się na wspólnym spacerze.

Blokada samochodowa pod hasłem „Błyskawice przeciw represjom!”, rozpocznie się o godz. 17:30 pod centrum handlowym Magnolia Park.

Protestujący przejadą następującą trasą:

„Magnolia – Legnicka – Kazimierza Wielkiego – Pl Społeczny – Rondo Reagana – Pl Społeczny – Pl Wróblewskiego – Komuny Paryskiej – Podwale – Piotra Skargi – Plac Dominikański – Kazimierza Wielkiego – Legnicka – Plac Solidarności”. Koniec blokady przewidziany jest na godz. 21:00.

Postulaty protestujących są następujące:

„Nie możemy być bierni, kiedy:

– KOBIETOM odbiera się prawo do decydowania o własnym ciele,

– MŁODZIEŻY ogranicza się dostęp do rzetelnej edukacji seksualnej, a ministrem edukacji zostaje fundamentalista,

– NAUCZYCIELE, oszukani przez PiS, nie mają pomocy rządu przy zdalnym nauczaniu, za to są prześladowani za udział w manifestacjach,

– LEKARZE i REZYDENCI, też oszukani przez PiS, własnym heroizmem utrzymują przy życiu agonalną służbę zdrowia, którą dobija pandemia,

– OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE i ICH OPIEKUNOWIE nadal nie otrzymują od państwa wystarczającej pomocy, by godnie żyć,

– OSOBY LGBTQ+ są odczłowieczane, a aktualny minister edukacji odbiera im prawa człowieka,

– SĘDZIOWIE są represjonowani za wyroki nie po myśli władzy,

– EKOLODZY nazywani są terrorystami,

– PRZEDSIĘBIORCY z dnia na dzień zmuszeni są zamykać biznesy,

– KULTURZE obcinane są dotacje, a ARTYŚCI próbują być sprowadzani do roli propagandowych marionetek,

Takich grup społecznych i zawodowych można, niestety, wymieniać jeszcze wiele- na celowniku jest i będzie każdy, kto ma inne zdanie niż PiS.

DLATEGO NIE PRZESTAJEMY PROTESTOWAĆ PRZECIW AUTORYTARNYM DZIAŁANIOM RZĄDU I NADAL WYJEŻDŻAMY NA ULICE POKAZYWAĆ NASZĄ NIEZGODĘ!”

O godz. 18:00, spod pręgierza na wrocławskim Rynku, wyruszy spacer, który ma się odbyć w formie „Cacerolazo”, polegający na robieniu hałasu na garnkach i patelniach. Organizatorzy zachęcają wszystkich uczestników, żeby zabrali ze sobą garnki, patelnie, metalowe kubki, łyżki, widelce i zrobili wspólnie hałas.

Tekst: CWC

Foto: Andrzej Z.