6 stycznia 2022 roku przez wrocławski Rynek ponownie przejdzie Orszak Trzech Króli. Tym razem, ze względu na pandemię formuła orszaku będzie zmieniona, a trasa jego przejścia zdecydowanie skrócona. Osoby, które będą chciały uczestniczyć w Orszaku, będą zobowiązane do zapisania się przez specjalny formularz.

Orszak wyruszy z placu przed Kościołem Uniwersyteckim w czwartek (6 stycznia 2022 r.) o godzinie 12:00. Następnie przejdzie ulicą Kuźniczą na płytę rynku. Kulminacyjnym punktem będzie pokłon Trzech Króli oraz ustawienie symbolicznej stajenki przy choince.

Tradycyjnie rozdawane będą śpiewniki i korony, jednak ze względu na ograniczoną liczbę osób, które będą mogły wziąć udział w Orszaku, obowiązywać będą zapisy dla wszystkich zainteresowanych.

Niestety nie możemy w tym roku zaprosić wrocławian na wspólny koncert kolęd po Orszaku, ale mocno wierzymy, że za rok wrócimy do naszej stałej, wspólnotowej formuły tak ważnej dla społeczności naszego miasta – wyjaśnia Elżbieta Woźniak-Łojczuk, rzecznik prasowy Orszaku. – Mimo pandemii pragniemy pokazać naszą radość, która choć wizualnie będzie miała skromniejszy wymiar, to w sercach na pewno jej nie zabraknie! – dodaje E. Woźniak-Łojczuk.

 

Foto: Facebook/Orszak Trzech Króli we Wrocławiu