Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu podsumowało zadania wykonane w ramach TORYwolucji w ciągu ostatniego roku, a także zaprezentowało plany na rok 2022. Podczas minionych 12 miesięcy udało się zrealizować 20 infrastrukturalnych inwestycji, a drugie tyle zaplanowano na przyszły rok.

– Program TORYwolucja z powodzeniem realizujemy już od dwóch lat, przeznaczając na to 80 milionów złotych rocznie. To nie tylko remonty torów, ale także sieci trakcyjnej, zwrotnic, rozjazdów. Wszystkiego tego, co jest konieczne do bezpiecznego i wygodnego podróżowania tramwajami – mówi Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk – Warto także przypomnieć, że w ostatnich dwóch latach przeznaczyliśmy w sumie ponad miliard złotych na komunikację zbiorową – dodaje prezydent Sutryk.

TORYwolucja w 2021 roku to 20 zrealizowanych inwestycji, 70 wymienionych zwrotnic, 80 mln złotych przeznaczonych na infrastrukturę torową, 11,2 km wyremontowanych i nowych torowisk, w tym 1,4 km nowych zielonych torowisk.

– Chciałbym bardzo serdecznie podziękować przede wszystkim mieszkańcom Wrocławia za cierpliwość, radnym miejskim za pieniądze, panu prezydentowi Jackowi Sutrykowi za przychylność i wsparcie, a moim współpracownikom i naszym podwykonawcom za naprawdę dobrze wykonaną robotę – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

Jednak to nie koniec rewolucji torowej, ponieważ na 2022 rok zaplanowano realizację kolejnych 17 zadań, takich jak m. in.:

  • kontynuacja wymiany łuków i rozjazdów na placu Jana Pawła II,
  • remont torowiska od placu Jana Pawła II do ul. Mostowej (z wyłączeniem mostu Sikorskiego) oraz od placu Orląt Lwowskich do pl. Jana Pawła II,
  • modernizacja torowiska na placu Kościuszki wraz z torowiskiem do ul. Piłsudskiego i rozjazdem,
  • wymiana rozjazdu na skrzyżowaniu z ul. Piłsudskiego od strony ul. Powstańców Śląskich wraz z torowiskiem do ul. Swobodnej,
  • wymiany rozjazdów: w węźle przy zajezdni Borek, na ul. Jedności Narodowej (na skrzyżowaniach z ul. Nowowiejską i Słowiańską), przy moście Zwierzynieckim, w ul. Piłsudskiego (przy skrzyżowaniu ze Stawową) i na ul. Małachowskiego (skrzyżowanie z ul. Pułaskiego).

Szczegółowa lista zadań TORYwolucji dostępna jest poniżej:

 

Grafiki/Foto: MPK Wrocław