Budowa oczekiwanej przez mieszkańców Alei Wielkiej Wyspy trwa w najlepsze. Aby w przyszłości ruch we wschodniej części miasta odbywał się płynnie, aktualnie kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami spowodowanymi realizowaną inwestycją.

Jak informuje spółka Wrocławskie Inwestycje, od soboty 23 października na ul. Dembowskiego, a dokładnie przy skrzyżowaniu z ulicą Kosiby, wprowadzona zostanie sygnalizacja świetlna. Ruch na tym odcinku będzie odbywać się wahadłowo.

Zmiany są związane z rozpoczynającymi się pracami przy budowie nowych i przebudowie istniejących już sieci podziemnych. Kolejne w planie są roboty przy budowie skrzyżowania ul. Dembowskiego z Aleją Wielkiej Wyspy.

 

Przypominamy, że Aleja Wielkiej Wyspy to 3,4 km nowej drogi, która połączy ul. Krakowską z ul. Mickiewicza. Dodatkowo Aleja będzie miała na tym etapie cztery skrzyżowania – z ulicą Krakowską, Olszewskiego, Dembowskiego oraz Mickiewicza. Inwestycja obejmuje również 9,5 km dróg dla rowerów, 12,5 km tras pieszych oraz dwa mosty – jeden powstanie nad Odrą a drugi nad Oławą.

Ponadto, w ramach inwestycji wybudowane zostaną dwa wiadukty: 70-metrowy nad ul. Wilczą oraz 27-metrowy nad ul. Wittiga. Planowane jest również wydłużenie tunelowego przejścia dla pieszych oraz przejazdu dla rowerzystów przy ul. Krakowskiej.

 

Foto: Facebook/Inwestycje we Wrocławiu