W związku z Dniem Kobiet, we Wrocławiu odbędą się dwa wydarzenia w ramach których kobiety ponownie przejdą ulicami miasta. Jak zapowiadają, wyjdą aby pokazać swój gniew i głośno domagać się swoich praw.

Pierwsze wydarzenie, zaplanowane na niedzielę 7 marca, to „Matki – siostry – opiekunki. Manifa Wrocław 2021”. Manifa to doroczna demonstracja feministyczna organizowana w związku z Dniem Kobiet w różnych częściach Polski, we Wrocławiu zaplanowana jest na godz. 13:00 w okolicach Rynku.

„Spacer z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Naszego święta!

Jesteśmy matkami, siostrami, opiekunkami – to na naszej pracy opiera się ten świat… Prawa osób z doświadczeniem życia jako kobiety zostały zdobyte w walce i jak pokazały doświadczenia ostatniego roku, mogą zostać utracone. Dlatego wciąż trzeba o nie walczyć!

W okolicach 8 marca wychodzimy na ulicę, tak jak wychodzimy już od wielu miesięcy, żeby pokazać swój gniew, frustrację, wściekłość. Żeby przeciwstawić się rządzącym, którzy próbują pozbawić nas podstawowych praw i poczucia godności, a w odpowiedzi na nasze pokojowe protesty mają tylko policyjne pałki, gaz i areszt. Żeby, jak co roku na Manifach 8 Marca powtórzyć, że prywatne jest polityczne.”

Drugim wydarzeniem, zaplanowanym na poniedziałek 8 marca jest happening, który rozpocznie się na ul. Świdnickiej o godz. 18:00. Organizatorzy zachęcają do udziału w „spacerze”:

„Zapraszamy na happening. 8 Marca nie kwiatów i życzeń nam trzeba, a wspólnego, głośnego domagania się praw! 8 Marca to dzień gniewu i walki. Dzień siostrzeństwa i solidarności. Dzień zmieniania świata, dzień robienia rzeczy.

– Pikietujemy i protestujemy,

– zbieramy podpisy pod obywatelskim projektem ustawy legalizującej aborcję (@Legalna Aborcja Bez Kompromisów),

– zbieramy podpisy pod inicjatywą uchwałodawczą (Przyjazne miasto -stop drastycznym treściom).”