Pod koniec ubiegłego tygodnia informowaliśmy o nożowniku, który zaatakował pracowników obsługujących śmieciarkę na ul. Budziszyńskiej. Dzięki ich zeznaniom wrocławscy funkcjonariusze Policji zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na postawienie mężczyźnie zarzutów.

Agresywny mężczyzna bez powodu najpierw stanął na środku drogi uniemożliwiając tym samym przejazd śmieciarki, a następnie wyjął nóż krzycząc do pracowników firmy porządkowej. Szybko okazało się, że ta sama osoba kilka miesięcy wcześniej zaatakowała innego pracownika tej samej firmy. Na szczęście tego dnia, pokrzywdzony przed miesiącami mężczyzna również był w pracy i rozpoznał sprawcę, który zranił go nożem – relacjonuje asp. Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Pracownicy firmy zajmującej się wywozem śmieci wezwali na miejsce Policję i złożyli oficjalne zawiadomienie dotyczące niebezpiecznego zdarzenia. 36-letni nożownik został zatrzymany jeszcze tego samego dnia, a prokuratura postawiła mu zarzuty. Na ten moment zastosowano wobec mężczyzny  m.in. środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, a także zakaz zbliżania się na odległość nie mniejszą niż 500 metrów do swoich ofiar.

Za popełnione przestępstwa nożownikowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Nożownik zaatakował pracowników firmy wywozu śmieci.

 

Foto: KMP Wrocław