W poniedziałek 13 września oddano do użytku kolejny odcinek Promenady Krzyckiej. Nowy fragment ma 1340 metrów długości, a koszt jego budowy wyniósł 2,8 mln złotych.

Nowy odcinek trasy pieszo-rowerowej mieści się nieopodal Wzgórza Gajowickiego, a dokładnie od ul. Borowskiej do ul. Bardzkiej. Poza ścieżką o nawierzchni bitumicznej, w ramach inwestycji pojawiło się także oświetlenie w postaci 47 latarni z oprawami LED oraz nowe trawniki i nasadzenia. Do końca października, przy nowym odcinku ma się pojawić jeszcze ponad 70 drzew.

Ponadto, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta zapowiedział, że jeszcze w tym roku ogłoszone zostaną przetargi na dodatkowe 830 metrów tej trasy. Mowa o odcinku między ulicą Bardzką a Gazową, który pozwoli na połączenie Gaju z Tarnogajem.

Promenada Krzycka powstaje na trasie historycznego szlaku spacerowego tzw. Hugo Richter Weg, znajdującego się wzdłuż torów kolejowych Towarowej Obwodnicy Wrocławia. W nowej odsłonie jest łącznikiem między istniejącymi parkami: Grabiszyńskim i Południowym oraz nowo powstałymi parkami na wschodzie, aż do osiedla Tarnogaj.

 

Foto: Facebook/Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk