Europejska Trasa Zeppelina ZF rozpoczęła się na początku września w Monachium, gdzie sterowiec królował nad miastem podczas IAA MOBILITY Auto Show. Stamtąd poleciał w stronę Polski i już od środy 15 września będzie można zobaczyć go nad Wrocławiem.

Dla ZF to „cygaro” ma szczególne znaczenie – dzięki niemu, od ponad 100 lat istnieje firma. ZF założono w 1915 roku, aby budować lepsze przekładnie do samolotów i pojazdów mechanicznych. Działalność ta jest obecnie kontynuowana, ale jako firma innowacyjna i dostawca zintegrowanych systemów dla motoryzacji, ZF robi też znacznie więcej – rozwija systemy i produkty, które kształtują przyszłość motoryzacji.

Nad Wrocławiem sterowiec będzie latał przez dwa dni, w środę i czwartek (15-16 września). Trasę przelotu Zeppelina ZF można śledzić w serwisie FlightRadar24, który pokazuje lokalizację statków powietrznych na mapie w czasie rzeczywistym. Wystarczy w aplikacji wpisać numer identyfikacyjny „DLZNT” przypisany sterowcowi ZF.

AKTUALIZACJA:

Organizator lotów sterowca poinformował dziś, iż z powodu zapowiadanych bardzo złych warunków pogodowych, ZF Zeppelin musiał polecieć do Czech już w środę po południu. Tym samym zakończyła się polska część ZF Zeppelin Tour 2021, a podziwianie maszyny nad Wrocławiem, nie będzie możliwe w czwartek, tak jak było to zapowiadane początkowo.

Nad Wrocławiem znowu będzie latać sterowiec.

 

Źródło: mat. prasowe