Budynek dawnego przedszkola nr 141 przy al. Hallera 77A został wyburzony w lipcu 2022 roku. Ze względu wysokie koszty remontu, bardziej opłacalna była rozbiórka starego obiektu i wybudowanie nowej placówki. Aktualnie prace są już na finiszu, a pod koniec sierpnia w budynku rozpoczną się pierwsze zajęcia adaptacyjne.

Przedszkole pomieści 200 dzieci, które będą uczęszczać na zajęcia w ośmiu grupach. Na terenie dwupoziomowego obiektu, poza pokojami przedszkolnymi, powstała m.in. sala rekreacyjna i pomieszczenie do zajęć terapeutycznych, kuchnia z chłodniami oraz winda. Budynek jest klimatyzowany, a także dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Przy projektowaniu przedszkola zadbano o ekologię – na dachu posadzono rośliny i zamontowano panele fotowoltaiczne. Jedną ze ścian ozdobią pnącza, a wokół obiektu posadzono 14 drzew i 1,5 tysiąca krzewów.

Na zewnątrz do dyspozycji dzieci będzie plac zabaw i tzw. ścieżka sensoryczna.

W ramach inwestycji wybudowano również ciągi piesze, miejsca postojowe dla samochodów oraz rowerów. Przebudowano także drogę dojazdową do placówki, ustawiono ławki, kosze na śmieci i ogrodzono teren.

Koszt budowy nowoczesnej placówki wyniósł ponad 15 mln złotych.

 

Foto: mat. Inwestycje we Wrocławiu