W piątek (17 czerwca) ZZM rozda cebule kwiatów wykopane z kwietnika przy Promenadzie Staromiejskiej. Jak informuje Zielony Wrocław, wykopywanie odbędzie się w ramach wymiany obsady letniej.

Cebulki będzie można odbierać od rana na Promenadzie Staromiejskiej, przy pomniku Kopernika (ul. Piotra Skargi/Wierzbowa). Dostępne będą cebule tulipanów, hiacyntów czy narcyzów. Na miejscu będzie obowiązywać zasada: „kto pierwszy, ten lepszy”.

Cebule mają szanse na dalszy wzrost w ogrodach lub donicach. Trzeba je osuszyć, oczyścić z ziemi, ułożyć w jednej warstwie w suchym, ciepłym, zacienionym i przewiewnym miejscu. Na jesień można je będzie wysadzić, a zakwitną na wiosnę przyszłego roku – instruuje Zielony Wrocław.

Jak tłumaczy ZZM, hurtowe przechowywanie cebul w celu ich ponownego wkopania na bulwarze jesienią, nie dało zadowalających efektów, ponieważ nie wszystkie rośliny po ponownym posadzeniu wzeszły. W związku z tym postanowiono je rozdać wrocławianom, by pod ich opieką zakwitły ponownie w domach i ogrodach.

 

Foto: Facebook/Zielony Wrocław