Remont Manhattanu zakończył się w 2016 roku. Zaniedbane wieżowce zyskały ocieplenie i nową, białą elewację, ale na przebudowę esplanady niestety zabrakło funduszy.

Teraz spółdzielnia Piast, czyli zarządca terenu, ogłosiła przetarg na projekt tych prac. Są one ważne nie tylko ze względu na plany wobec lokali handlowych i usługowych oraz parkingów, ale także z powodu zagrożenia zawaleniem. Betonowa platforma zostanie częściowo wyburzona.

Kompleks charakterystycznych 16-piętrowych bloków na betonowej platformie istnieje od 50 lat i przed 2015 rokiem nigdy nie był remontowany. W 2012 r. zmienił się zarząd spółdzielni Piast, która użytkuje teren do 2070 r. Nowe władze zdobyły pieniądze na termomodernizację z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Część handlowa ma być rozbudowana o 2200 m kw wzdłuż ulic Marii Skłodowskiej-Curie, Nauczycielskiej, Nehringa i Polaka. Pod esplanadą i na powierzchni spółdzielnia chce udostępnić 439 miejsc parkingowych, zasadzić więcej zieleni oraz zbudować nowe chodniki i drogi rowerowe.

 

 

Wizualizacje: Mat. pras.