Przy ulicy Lekarskiej (boczna ul. Żmigrodzkiej) otwierają nowy szpital im. św. Jana Pawła II Vratislavia Medica.
Nowy budynek to siedziba Wrocławskiego Centrum Medycyny Sportowej i Rehabilitacji, które to tej pory mieściło się przy ul. Chopina.

Szpital posiada cztery kondygnacje o łącznej powierzchni użytkowej ponad 10 000 m², dwie sale operacyjne, sprzęt rehabilitacyjny umożliwiający prowadzenie kompleksowej fizjoterapii, ponad 160 łóżek szpitalnych, kriokomorę, a także unikalny basen z przeciwprądami do nauki chodzenia.

 

Wyposażony jest także w lądowisko dla helikopterów, aptekę z funkcją „Drive”, sklep medyczny, bistro, kaplicę i parking. Otwarcie nowej siedziby nastąpi 7 listopada. W Szpitalu im. Jana Pawła będą dostępne zabiegi z zakresu rehabilitacji (m.in. neurologicznej, ogólnoustrojowej, kardiologicznej czy ortopedycznej nowoczesne centrum diagnostyczne), chirurgii i medycyny sportowej.

Szpital jest placówką prywatną, ale będzie świadczył na usługi „na NFZ” z zakresu fizjoterapii. Od 7 listopada szpital organizuje dni otwarte, podczas których wszyscy chętni mogą zwiedzać nową siedzibę szpitala.

 

Foto: Vratislavia Medica