W związku z kolejnym etapem prac związanych z przebudową ulicy Strzegomskiej oraz planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą zwrotnicy tramwajowej na ulicy Grodzkiej przy Moście Uniwersyteckim, od soboty (9 lipca) trasy poszczególnych linii tramwajowych i autobusowych zostaną zmienione.

1.) Przebudowa ul. Strzegomskiej

W związku z kolejnym etapem prac związanych z przebudową ulicy Strzegomskiej na odcinku od ulicy Nowodworskiej do Centrum Zarządzania Kryzysowego, od dnia 9 lipca 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowych 119 i 319.

Autobusy wyżej wymienionych linii jadące od strony Muchoboru Wielkiego i Nowego Dworu w kierunku ulicy Legnickiej powrócą na ulicę Muchoborską i będą zatrzymywały się na przystanku „Muchobór Mały (stacja kolejowa)”, który zlokalizowany jest przy ulicy Muchoborskiej.

2.) Wymiana zwrotnicy tramwajowej na ulicy Grodzkiej

W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą zwrotnicy tramwajowej na ulicy Grodzkiej przy Moście Uniwersyteckim (w torze pomiędzy Mostem Uniwersyteckim a Mostem Pomorskim), od 9 lipca 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowych 6 i 7.

Tramwaje wyżej wymienionych linii w kierunku pętli „Grabiszynek” lub „Klecina” pojadą objazdem od ulicy Drobnera przez ulicę Dubois, most Mieszczański, ulicę Jagiełły, most Sikorskiego, pl. Jana Pawła II i ulicę Ruską do ulicy Kazimierza Wielkiego z pominięciem przystanku „Uniwersytet Wrocławski”.

W kierunku powrotnym linia 6 i 7 będzie kursowała bez zmian przez ulicę Szewską.

Tramwaje wrócą na ulicę Grodzką i Nowy Świat w dniu 12 lipca 2022 roku (wtorek).

 

Foto: MPK Wrocław