Już w najbliższy weekend (15-16 lipca) odbędzie się wielkie wielkie otwarcie nowego miejsca na rozrywkowej mapie Wrocławia. Tuż pod chmurami, z widokiem na miasto powstał dACH Dominikańska, który ma przyciągać wszystkich zaciekawionych lokalnymi twórcami i stęsknionych za kontaktem z ludźmi. Zaprasza od godzin porannych i serwuje rozrywki aż do późnego wieczora, zamykając dzień fascynującymi koncertami, porywającymi potańcówkami, dyskotekami i seansami kina niemego.

Wielkie Otwarcie dACHu Dominikańska zaplanowano tak, by był to najgorętszy weekend tego lata i przyciągał nie tylko lokalnie. Dodatkowo na cały weekend przestrzeń dACHu zamieni się w targowisko sztuki i designu. Szczegółowy plan na najbliższe dni wygląda następująco:

 • W czwartek (14 lipca) o godzinie 19:00 na scenie, w ramach cyklu gROOF JAM, wystąpi Anna Nguyen Band i poprowadzi pierwsze tak duże jam session w mieście. Całość w rytmie funk i współczesnego jazzu.
 • W piątek (15 lipca) nastąpi oficjalne Wielkie Otwarcie dACH Dominikańska. Przestrzeń zamieni się w barwną scenę pełną pokoju, miłości i muzyki lat 60. i 70. Impreza Don’t Worry Be Hippie wprowadzi w wakacyjny klimat luzu i pozytywnej energii. O 20:00 miasto rozgrzeje blues, rock, muzyka progresywna i przeboje takich legend jak: Janis Joplin, Jimi Hendrix, Carole King, Mamas & Papas, Jefferson Airplane, Shocking Blue, Breakout. Obowiązują bilety, które można zamówić online.
 • Sobota i niedziela (16-17 lipca) to na dACHu weekend zarezerwowany dla sztuki i designu, czyli pierwszej odsłony Dobrych Targów, które będą się tutaj odbywać cyklicznie. Obejrzeć i kupić będzie można autorskie plakaty, ceramikę, rękodzieło, biżuterię, ubrania, zabawki i dodatki. Targi będą trwały dwa dni, a stoiska będzie można odwiedzać od 10:00 do 18:00.

 

Z kolei sobotnia noc i scena na dACHu, w ramach kontynuacji Wielkiego Otwarcia, zostaną przejęte przez trójkę DJ-ów, reprezentujących odmienne style. Organizatorzy chcą zaskakiwać, dlatego gwiazdy wieczoru zagrają jednocześnie. Nie trzeba się jednak martwić o kakofonię dźwięków czy nadmiernie stresować trudnym wyborem między brzmieniami. Impreza zostanie zorganizowana jako silent disco: każdy uczestnik otrzyma słuchawki i w dowolnym momencie będzie mógł przełączyć kanał z wybranym DJ-em.

Zatańczyć będzie można do muzyki house i elektro od DJ YB, znanego z technicznej wirtuozerii i playlisty, do której tańczy się do upadłego. Do wyboru będzie jeszcze DJ Karla from Panama City, czyli jedyna latynoska DJ-ka we Wrocławiu, która rozgrzeje gorącymi rytmami salsy, bachaty czy reggaetonu. Będzie można też przełączyć się na kanał poprowadzony w rytmie rocka lat 80. i 90. przez DJ Ewelina Gra.

Na silent disco obowiązuje opłata 20 zł za słuchawki (płatność tylko gotówką). Każdy uczestnik musi mieć przy sobie dokument zawierający PESEL.

 

Na dACHu wyjątkowe ma być nie tylko Wielkie Otwarcie. Każdy dzień tygodnia to okazja do nowych spotkań podczas wydarzeń, które odbywać się tutaj będą cyklicznie. Jak zapowiada się rozkład jazdy na lipiec?

 • Niedziele (17, 24 i 31.07) upłyną pod znakiem integracji, którą zaplanowano na parkiecie podczas Niedzielnych Potańcówek. W lipcu tematem przewodnim będą wakacyjna bachata z wrocławską Szkołą Tańca La Rose Negra (17 i 24.07) i swingowa z Lindy Szau (31.07). Od godziny 18:00 cały dACH zatrzęsie się od rytmu wystukiwanego przez tańczące pary i tych, którzy wolą podrygi solo. Impreza jest darmowa, sprzyja poznawaniu nie tylko nowych dźwięków i tanecznych kroków, ale też ludzi pełnych radości i letniego luzu.
 • W poniedziałek (25 lipca) o godzinie 18:00 zorganizowany zostanie Miejski Slam, czyli wyjątkowy pojedynek na słowa w poetycko-performatywnej formule. Każdy może zmierzyć się z publicznością (i samym sobą), prezentując swoje talenty. Uczestnicy mają po 3 minuty, by pokazać swój potencjał i przekonać do siebie innych. Styl dowolny! Wydarzenie poprowadzi dziennikarz Polskiego Radia Wrocław, Łukasz Lorenc. Performerzy mogą zgłaszać swój udział mailowo.
 • Wtorki (19 i 26.07 o 18:00) to czas poznawania lokalnych rzemieślników i specjalistów w różnych dziedzinach podczas fACH wtorków. Pierwsze warsztaty i pokazy poprowadzą pasjonaci piwa rzemieślniczego z Browaru Stu Mostów Ontour, którzy opowiedzą o serii specjalnej WRCLW. Drugie – Pan Kwiaciarz, czyli Filip Marek – wrocławski ogrodnik i florysta, specjalizujący się w roślinnych aranżacjach wnętrz i nasadzeniach miejskich. W ramach eventu Żar Tropików, podpowie m.in., jak dbać o rośliny w upał i co egzotycznego można posadzić na działce. Na wydarzenia wchodzi się za darmo, ale trzeba pamiętać o wcześniejszych zapisach.
 • Środa (20 i 27.07 o 21:30) to prawdziwa podróż w czasie do Złotej Ery Hollywood, bo przy akompaniamencie pianisty Sebastiana Łobosa zobaczyć będzie można Nieme Kino na dACHu.
 • Czwartek (21 i 28.07 o 19:00) to znane już z imprezy poprzedzającej Wielkie Otwarcie duże jam session. 21 lipca kolejna odsłona gROOF JAM z Chupacabrą oraz jazzowe improwizacje wszystkich chętnych muzyków. 28 lipca na scenę wkroczą Wiktoria Wlaźlik z zespołem, porywając publikę rytmami funkowymi i mocnymi elektronicznymi brzmieniami.
 • Koncertowe piątki rozpocznie 22.07 przedpremierowy występ Natalii Szczypuły znanej z The Voice of Poland i aksamitnego głosu, podążającego w rejony jazzu, soulu i popu. Tydzień później (29.07) wystąpi eksperymentatorski Easy Dose, czerpiący inspirację m.in. z muzyki house, hip-hopu czy funku. Nie zabraknie tu gorących gitarowych solówek i porywających tanecznych bitów. Wydarzenia są biletowane.
 • W sobotę i niedzielę (23-24.07 od 10:00 do 18:00) dACH zmieni się w przestrzeń Dobrych Targów, na których znaleźć będzie można kilka tysięcy starannie wyselekcjonowanych płyt winylowych z całego świata. Tydzień później (29-30 od 10:00 do 18:00) zaprezentuje najnowsze i najbardziej trendowe małe pojazdy elektryczne. Osoby pełnoletnie (16- i 17-latki za pisemną zgodą rodziców) będą mogły poszaleć na specjalnie przygotowanym torze, wśród entuzjastów i specjalistów od elektryków (m.in. Kuby Klawitera i ekipy z Centrum Testów Małych Pojazdów Elektrycznych). Zaleca się zabrać swój kask i ochraniacze.
 • Weekendy rozpoczynać się będą sobotnim silent disco z najlepszymi DJ-ami sceny wrocławskiej, polskiej i światowej, a kończyć Niedzielnymi Potańcówkami.

Co więcej, każdy kto będzie chciał odpocząć na dACHU, zjeść śniadanie po imprezie, lunch czy obiad w przerwie od pracy czy coś słodkiego z całą rodziną, może skorzystać z przestrzeni gastronomicznej. Łączy ona tak samo smaki i style kulinarne, jak i pokolenia. Jej uzupełnieniem jest Vertigo Jazz Club & Restaurant z propozycjami od najlepszych barmanów.

 

Adres: dACH Dominikańska, plac Dominikański 3

Godziny otwarcia: 
– poniedziałek 13:00-1:30,
– wtorek 10:00-1:30,
– środa 13:00-1:30,
– czwartek 10:00-1:30,
– piątek 13:00-3:30 (wyjątek 29.07 – otwarcie o godz. 11:00),
– sobota 10:00-3:30,
– niedziela 10:00-1:30.

 

Źródło/Wizualizacje: mat. dACH Dominikańska