Pod koniec czerwca rozpoczął się montaż nowych stojaków rowerowych na terenie miasta. Jak informuje Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, pojawią się one w ponad 300 wskazanych przez mieszkańców lokalizacjach. Zadanie będzie realizowane do końca października.

Lokalizacje nowych stojaków to zazwyczaj miejsca użyteczności publicznej, takie jak przychodnie, biblioteki, urzędy, ale także ważne punkty w sieci komunikacyjnej (przystanki) oraz zielone tereny rekreacyjne czy budynki TBS. Mieszkańcy za pomocą specjalnego formularza przesyłają swoje propozycje, które po przeanalizowaniu stają się podstawą zbiorczego zamówienia, realizowanego raz w roku. Wniosek o postawienie stojaka rowerowego można złożyć w każdej chwili, używając do tego INTERNETOWEGO FORMULARZA.

Już od kilku lat zbieramy Wasze zgłoszenia miejsc, w których ich potrzebujecie. Analizujemy wnioski, te rozpatrzone pozytywnie zbieramy w jeden pakiet, organizujemy przetarg i zlecamy montaż – informuje prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Montowane obecnie urządzenia to niemal wyłącznie stojaki typu „U” w wersjach podstawowe i mini, najbardziej popularne i cenione za wygodny, uniwersalny kształt. Dodatkowe prace obejmują montaż słupków i wysp separujących, a także wykonanie zabruków pod stojakami.

W pierwszym tygodniu robót, 80 nowych stojaków pojawiło się przy budynkach TBS na ul. Brzezińskiej, Cedrowej, Dolnobrzeskiej, Krępickiej, Leonarda da Vinci, Pionierów, Prochowickiej, Wileńskiej, Wojanowskiej i Zielnej – dodaje prezydent Wrocławia.

Koszt inwestycji to 1,2 mln złotych.

Foto: mat. ZDiUM